ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ଦିଦିଙ୍କ ଗଡରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା..

11/01/2020 at 9:40 PM

କୋଲକାତା ୧୧।୧: ଭାରତର କଳା, ସଂସ୍କୃତି ଓ ଐତିହ୍ୟକୁ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀ ଅନୁସାରେ ସଂରକ୍ଷଣ କରାଯିବ ସାରା ଭାରତରେ ଏହାର ରିଇନଭେଣ୍ଟ, ରିବ୍ରାଣ୍ଡ ଓ ରିହାଉସର କାମ  ଐତିହାସିକ ସହର କୋଲକାତାରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଗଲା। ଶନିବାର କୋଲକାତାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ଦିବସୀୟ କୋଲକାତା ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଏଠାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଓ ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀ ଉଦଘାଟନ ସହ ରବିନ୍ଦ୍ର ସେତୁରେ ଆଲୋକ ଓ ଶବ୍ଦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଦେଶର ୫ଟି ଆଇକନିକ ମ୍ୟୁଜିୟମକୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନର କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଏବେ ଏହି କାମ କୋଲକାତାରେ ଥିବା ବିଶ୍ୱର ସର୍ବପ୍ରାଚୀନ ମ୍ୟୁଜିୟମରୁ ହେବ ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ବିପ୍ଲବି ଭାରତ ନାମରେ ଏକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ସ୍ଥାପନ ସହ ନେତାଜୀ ସୁଭାଷଚନ୍ଦ୍ର ବୋସ୍, ଅରବିନ୍ଦୋ ଘୋସ୍, ରାସବିହାରୀ ବୋସ୍, ଖୁଦିରାମ, ବାଘାଜତିନ ଆଦି ବିପ୍ଲବୀଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଜାଗା ମିଳିବା ଦରକାର ବୋଲି ମୋଦି କହିଥିଲେ।

ଆଜାଦ ହିନ୍ଦ ସରକାରଙ୍କ ୭୫ ବର୍ଷ ପୁରଣ ହୋଇଛି। ଏଥିଲାଗି ଲାଲକିଲାରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବାରୁ ମୋଦି ନିଜକୁ ଗୌରବାନ୍ୱୀତ ମନେ କରିବା ସହ ନେତାଜୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କିତ ଫାଇଲ ସାର୍ବଜନିକ କରିବା ଲାଗି  ଦୀର୍ଘବର୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦାବି ଏବେ ପୁରଣ ହୋଇଥିବା ମୋଦି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts