AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସରଗରମ ଛତିଶଗଡ ; ଆଜି ପ୍ରଚାର ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି

9/11/2018 at 10:11 AM

ଜଗଦଲପୁର ୯|୧୧: ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସରଗରମ ଛତିଶଗଡ। ଆଜି ପ୍ରଚାର ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଜଗଦଲପୁରରୁ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂହ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ରୋଡ୍ ଶୋ’ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ରାହୁଲ । ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ୫ ଟି ରାଲିକୁ ରାହୁଲ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ରୋଡ଼ ଶୋ’ ମାଧ୍ୟମରେ ଏଆଇସିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସିଧାସଳଖ ରମଣ ସିଂହଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିପାରନ୍ତି । ସେହିପରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ କୋଣ୍ଡାଗାଁଓ, ଚାରମା, ପଙ୍ଖଜୁର ଓ ଦୋଙ୍ଗାଗଢ଼ରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଜଗଦଲପୁରରେ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ । ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେପି ତରଫରୁ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତା କରୁଛନ୍ତି ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜେପାୟୀଙ୍କ ଝିଆରୀ କରୁଣା ଶୁକ୍ଳା। ମୋଦି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ୯ ରୁ ୧୦, ରାଜସ୍ଥାନରେ ୭ ରୁ ୮, ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୩ ରୁ ୪ରୁ ଟି ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୯୦ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରେ ମାଓ ଉପଦ୍ରବ ଅଂଚଳର ୧୮ ଟି ଆସନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ୨୦ ତାରିଖରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅବଶିଷ୍ଟ ୭୨ଟି ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ଦେଶର ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ଼, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ମିଜୋରାମରେ ହେବ ଲଢ଼େଇ । ଏଥିପାଇଁ ଚାଲିଛି ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ।

   Related Posts