ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

କୁଲ୍ଲୁ ଦଶହରା ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଲେ ପିଏମ ମୋଦୀ, ଏପରି କରିବାରେ ହେଲେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

5/10/2022 at 6:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦଶହରା ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଭଗ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ଲୋକଙ୍କ ଏକ ବିଶାଳ ଜନସଭାକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ଯେତେବେଳେ ଦେଶର କୌଣସି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୁଲ୍ଲୁ ଦଶହରା ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏମ୍ସ ଏବଂ ହାଇଡ୍ରୋ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜର ଉଦଘାଟନ କରିବା ପରେ ଲୁହନୁ ମୈଦାନରେ ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିଥିଲେ। ପିଏମ କହିଥିଲେ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସାରା ଦେଶରେ ସୁରକ୍ଷା ବୀରଙ୍କୁ ନେଇ ପରିଚିତ । ଏବେ ଏମ୍ସ ବିଲାସପୁର ଜୀବନ ରକ୍ଷାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ । ପୂର୍ବ ସରକାର ଗୁଡିକ ଯୋଜନାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ତାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଭୁଲି ଯାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ସରକାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବା ସହ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁଡିକ ଉଦଘାଟନ ମଧ୍ୟ କରୁଛି । ଏହାସହ ବହୁ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ଥରେ କୁଲ୍ଲୁ ଦଶହରାରେ ସାମିଲ ହେବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ମିଳିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ବିକାଶ କଥା ଉଲ୍ଲେଖ କରି, କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ଥିବାରୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଛି ବୋଲି ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଅନେକ ସୁଯୋଗ ରହିଛି, ଏଠାରେ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ହୁଏ, ଫଳ-ପନିପରିବା ପାଇଁ ଉର୍ବର ଜମି ରହିଛି । ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଅନନ୍ତ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ର ରହିଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଥିଲେ ।  

   Related Posts