scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ମନ୍ କୀ ବାତ’ରେ କୃଷି ଆଇନ ବାବଦରେ ଆଲୋଚନା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, କହିଲେ- ‘ଏହା କୃଷକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବ’

29/11/2020 at 12:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୯୧୧ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ନିଜର ମାସିକ ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମନ କୀ ବାତରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଶୀଘ୍ର କାନାଡାରୁ ଅନ୍ନାପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇ ଅଣାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କାନାଡାରୁ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମୂର୍ତ୍ତି ଫେରାଇ ଆଣିବା ଏକ ଖୁସିର କଥା । କାଶୀ ସହ ମାଆ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଶ୍ୱ ହେରିଟେଜ୍ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଦେଶର ଅନେକ ପାଠାଗାର ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟକୁ ଡିଜିଟାଲ କରାଯାଉଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ମଧ୍ୟ ଏଦିଗରେ କାମ କରୁଛି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନଭେମ୍ବର ୧୨ରେ ଡାକ୍ତର ସଲ୍ଲିମ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ୧୨୫ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ । ପକ୍ଷୀ ଦୁନିଆରେ ତାଙ୍କର ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ । ଭାରତରେ ଏବେ ବହୁତ ଓ୍ୱାର୍ଡ ଓ୍ୱାଚିଂ ସୋସାଇଟି ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ବିଷୟ ସହ ଯୋଡିହେବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ନଭେମ୍ବର ୩୦ରେ ଗୁରୁ ନାନକ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଦେଶ ୫୫୧ ତମ ପ୍ରକାଶ ପର୍ବ ପାଳନ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।

କୃଷି ଆଇନକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଆଇନ କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ରାସ୍ତା ଖୋଲିଛି । ଅନେକ ଆଲୋଚନା ପରେ ଏହି ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ କୃଷକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାର ପାଇବେ । କରୋନା ଭାକସିନ ବାବଦରେ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାକସିନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପରେ ଜୋର୍ ଦିଆଯାଉଛି । ଭାରତ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଭାକସିନ ଟ୍ରାଏଲର ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଁଚିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶନିବାର ଦେଶର ତିନୋଟି ଲ୍ୟାବ୍ ଗସ୍ତ କରି କରୋନା ଭାକସିନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦେଖିବା ସହ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।

   Related Posts