ବାରାଣସୀ ଆସନରେ ଆଗେଇଲେ ମୋଦୀ, ପଛରେ ପଡିଲା କଂଗ୍ରେସ

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 04, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୬: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଜାରି ରହିଛି । ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳକୁୁ ନେଇ ଅନେକ ଆଶା ଓ ଆଶଙ୍କା । ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଲୋକସଭା ଆସନ ବାରାଣସୀ (ବାରାଣାସୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ) ରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସେଠାରୁ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି । 

ପିଏମ ମୋଦୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧,୦୬,୨୪୭ ଭୋଟ୍ ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ କଂଗ୍ରେସର ଅଜୟ ରାୟ ୭୪,୪୩୭ ଭୋଟ୍ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ପିଏମ ମୋଦୀ ୩୧,୭୭୪ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବିଏସପିର ଅଥର ଜମାଲ ଲାରି ୭୪୫୮ ଭୋଟ୍ ପାଇ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବାରାଣାସୀ ଠାରୁ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ୨୦୨୪ ଏବଂ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ବାରାଣାସୀରୁ ଜିତିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୯ ନିର୍ବାଚନରେ, ୨୬ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ । ଏଥର କଂଗ୍ରେସର ଅଜୟ ରାୟ ଏବଂ ବିଏସପିର ଅଟାର ଜମାଲ ଲାରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରମୁଖ। ସେହିଭଳି ଅମିତ ଶାହା ଗାନ୍ଧିନଗର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି।


News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.