Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ନୂଆ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ମୋଦି ; ଆଜାଦ ହିନ୍ଦ ଫୌଜର ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଲାଲକିଲ୍ଲାରେ କଲେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ

21/10/2018 at 10:43 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧|୧୦: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୨ୟ ଥର ପାଇଁ ଲାଲ କିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଲାଲକିଲ୍ଲାରେ ସାଧାରଣତଃ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ତାରିଖରେ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ଆଜାଦହିନ୍ଦ ଫୌଜ ଗଠନ କରିଥିବାରୁ ଏହି ଦିନକୁ ସ୍ମରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ପାଇଁ ଏଭଳି ପତ୍ତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ଚଳିତବର୍ଷ ଆଜାଦ ହିନ୍ଦ ଫୌଜ ଗଠନକୁ ୭୫ବର୍ଷ ହୋଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ଏ ଉତ୍ସବର ଆୟୋଜନ ବୋଲି ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ସମାଲୋଚନା ଏବଂ ରାଜନୀତି କରିପାରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ଭଳି ଜଣେ ତୁଙ୍ଗ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ସ୍ବାଧୀନତା ସେନାନୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଶ କାର୍ପଣ୍ୟ କରିବା କଥା ନୁହେଁ ବୋଲି  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଶାଖାର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ଅଣନାତି ଚନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବୋଷ, ମେଜର ଜେନେରାଲ ଜି.ଡି. ବକ୍ସିଙ୍କ ସମେତ ଆଜାଦ ହିନ୍ଦ ଫୌଜର ଜୀବିତ ଥିବା ବହୁ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଆଜାଦ ହିନ୍ଦ ଫୌଜର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ଲାଲତିରାମ ଜଗିର ସିଂହ, ପରମାନନ୍ଦ ଜଗରାମ ।

   Related Posts