scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ ମିଠା ଖୁଆଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

7/11/2018 at 4:31 PM

ଡେରାଡୁନ ୭/୧୧ : ଆଜି ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଭାରତ ଚୀନ ସୀମାରେ ହରସିଲ ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣେଇଛନ୍ତି | ଏହି ଅବସରରେ ସେ ସମସ୍ତ ଯବାନଙ୍କୁ ମିଠା ଖୁଆଇ ଦୀପାବଳି ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣେଇଛନ୍ତି | ଏହା ପରେ ସେ କେଦାରନାଥ ପହଂଚି ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଦିନିକିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଜୋଲୀଗ୍ରାଣ୍ଟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯାଇଥିଲା |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସେନାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ସକାଳ ୬ଟା ୪୭ ମିନିଟରେ ଜୋଲୀଗ୍ରାଣ୍ଟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଂଚିଥିଲେ | ୭ଟା ୧୦ ମିନିଟରେ ମୋଦି ଜୋଲୀଗ୍ରାଣ୍ଟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ୪ ଏମ ଆଇ-୧୭ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ବସି ଉତ୍ତରକାସି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଭାରତ ଚୀନ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ହରସିଲ ଯିବା ପାଇଁ ବାହାରିଲେ | ୭.୫୫ରେ ମୋଦି ହରସିଲରେ ପହଂଚିଥିଲେ | ଗଙ୍ଗା ନଦୀ କୁଳରେ ଥିବା ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା କରିଥିଲେ | ସେଠାରୁ ମୋଦି ମହାର ରେଜମେଣ୍ଟର ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଆର୍ମି ଯବାନ ମୋଦିଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ | ମୋଦି ମଧ୍ୟ ଯବାନଙ୍କୁ ଦୀପାବଳିର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣେଇବା ସହ ମିଠା ଖୁଆଇଥିଲେ | ସେଠାରେ ମୋଦି ଯବାନମାନଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଥିଲେ |

ସୀମାରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ମୋଦି ସାମରିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ | ପାଖରେ ଥିବା ବଗୌରୀ ଗାଁର ଗ୍ରାମବାସୀ ମଧ୍ୟ ମୋଦିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷତ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ | ଗ୍ରାମବାସୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ପଶମ ଚାଦର ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ |

ମୋଦି ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ସୁରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ ବହୁତ ଉନ୍ନତି କରିଛି | ୟୁଏନ ଶାନ୍ତି ଅଭିଯାନ ତରଫରୁ ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ପୁରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଭାରତୀୟ ସେନା ୧୨୫ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି |

ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନଙ୍କର ଯାହା ବି ସମସ୍ୟା ଅଛି ତାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସେମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ୯.୧୫ରେ ମୋଦି ହରସିଲରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ | ତେବେ ପ୍ରଶାସନକୁ ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତର କୌଣସି ଆଗୁଆ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନଥିଲା | ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖାଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଭାରତ ସୀମାନ୍ତ ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପ ଯାଇ ଯବାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରି ଦୀପାବଳିର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣେଇଥାନ୍ତି |

ସେଠାରୁ ସେ ବାବା କେଦାରନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ କେଦାରନାଥ ଯାଇଥିଲେ | ସେଠାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ସାଂସଦ ମୋଦିଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ  ଜଣେଇଥିଲେ | କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା କରି ସେ କେଦାରନାଥରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରିଥିଲେ | ଏହା ସହ ସେ ବ୍ରହ୍ମବାଟିକାର କାର୍ଯ୍ୟ ତଦାରଖ କରିଥିଲେ | 

ଦୀପାବଳି ପାଇଁ କେଦାରପୁରୀକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ହିସାବରେ ସଜା ଯାଇଥିଲା | ପୁରା ମନ୍ଦିରକୁ ଫୁଲରେ ସଜ୍ଜିତ ଯାଇଥିଲା | ମନ୍ଦିରର ଦ୍ୱାରାଭାଗରେ ରଙ୍ଗୋଲି  କରାଯାଇଥିଲା | ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା | ସମସ୍ତ ଅଂଚଳକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଜିରୋ ଜୋନରେ ପରିଣତ କରାଯାଇଥିଲା |

   Related Posts