scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଦିଅ, ୧୦ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ ରିଚାର୍ଜ ନିଅ

22/08/2018 at 5:23 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୨/୮ : ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଦିଅ, ୧୦ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ ରିଚାର୍ଜ ନିଅ । ଏମିତି ନିଆରା ପ୍ରୟାସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ରେଳଷ୍ଟେସନରେ । ଷ୍ଟେସନଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଅଳିଆରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ରେଳବିଭାଗ ।
ପାଣି କି କୋଲ୍ଡ ଡ୍ରିଂକ୍ସ ପିଇବା ପରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲକୁ ଏଣେ ତେଣେ ପକାଉଛନ୍ତି କି ? ନ ପକାଇ ଏହି ମେସିନରେ ପକାନ୍ତୁ । ଆଉ ପାଆନ୍ତୁ ୧୦ ଟଙ୍କାର ରିଜାର୍ଚ୍ଚ । ପରିବେଶ ବି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ପ୍ରଦୂଷଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବ ଆଉ ଆପଣ ବି ଲାଭବାନ୍ ହେବେ । ସ୍ବଚ୍ଛତା ଲାଗି ଏମିତି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛି ପୂର୍ବତଟ ରେଳ ପଥ । ଭୁବନେଶ୍ବରର ୧ ନମ୍ବର ଓ ୬ ନମ୍ବର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଲାଗିଛି ଏମିତି ୨ଟି ମେସିନ୍ । ଯେଉଁ ମେସିନ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ବଦଳରେ ୧୦ ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ ରିଚାର୍ଜ ଦେଉଛି । ଯେକୌଣସି ଦ୍ରବ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ସର୍ବାଧିକ ୨ ଲିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଆପଣ ଏହି ମେସିନରେ ପକାଇପାରିବେ । ରିଚାର୍ଜ ଲାଗି ଫ୍ରିଚାର୍ଜ ୱାଲେଟ କମ୍ପାନୀ ସହ ରେଳବାଇ ଚୁକ୍ତି କରିଛି ।
କେମିତି ମିଳିବ ଏହି ରିଚାର୍ଜ ସୁବିଧା ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା । ମେସିନରେ ବୋତଲ ପକାଇବା ଲାଗି ଛୋଟ ୱିଣ୍ଡୋ ରହିଛି । ସେଥିରେ ବୋତଲ ପକାଇବା ପରେ ଏଠାରେ ଆପଣ ନିଜର ନମ୍ବର ଡାଏଲ କରିବେ । ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସେହି ନମ୍ବରକୁ ଏକ ୱାନ୍ ଟାଇମ୍ ପାସୱାର୍ଡ ବା ଓଟିପି ଆସିବ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ଫ୍ରିଚାର୍ଜ ଆପ୍ ରେ ନିଜ ନମ୍ବରରେ ୧୦ ଟଙ୍କାର ରିଚାର୍ଜ କରିପାରିବେ । ରିଚାର୍ଜ ବେଳେ ଓଟିପିକୁ ପ୍ରମୋ କୋଡ୍ ଅପ୍ସନରେ ଦେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଦେୟ ଲାଗିବ ନାହିଁ । ତେବେ ପ୍ରତି ଆକାଉଣ୍ଟ ଲାଗି ସର୍ବାଧିକ ୩ ଥର ଏହି ସୁବିଧା ମିଳିବ । ଏହି ସୁବିଧା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ ଏଣେ ତେଣ ନ ପକାଇ ମେସିନରେ ପକାଇବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଛି । ସେପଟେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକର ରିସାଇକ୍ଲିଂ କରି ବିଭିନ୍ନ ଦ୍ରାବ୍ୟ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥାକୁ ଏହି ବୋତଲ ଗୁଡ଼ିକ ବିକ୍ରି କରିବ ରେଳବାଇ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ସହ ଅଧିକ ଗହଳି ରହୁଥିବା ପୁରୀ ଷ୍ଟେସନରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

   Related Posts