oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା, ଆସୁଛି ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ, ୧୫ରେ ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲୀ: ପଦ୍ମାବତୀ ଟ୍ରଲରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୧୦ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୧୦ ଧୀବର
  • ||

ନିଶା କାରବାରର ଭୟଙ୍କର ପରିଣତି : ପୋଲିସ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଫିଲିପାଇନ୍ ମେୟର ଓ ୨ ସହଯୋଗୀ ନିହତ, ଦୁଇ ଜଣ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

9/03/2021 at 3:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୯/୦୩:  କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଫିଲିପାଇନ୍ସରେ ଜଣେ ମେୟର ଓ ତାଙ୍କର ୨ ସହଯୋଗୀ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ୨ଜଣ ପୋଲିସ ଅଫିସର ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏକ ହିଂସାକାଣ୍ଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବେଳେ ପୋଲିସ ଓ ମେୟରଙ୍କ ସମର୍ଥକ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷର ୩ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ।

ପୋଲିସ କମିଶନର ବ୍ରିଗେଡିୟର ଜେନେରାଲ ରୋନାଲ୍ଡୋ ଡି ଜେସସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖି ମେୟରଙ୍କୁ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚାଳନା କରାଯାଇ ନଥିଲା । ଭୁଲ ବଶତଃ ଏକାଉଣ୍ଟରରେ ମେୟର ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ସୋମବାର ଦିନ ପୋଲିସ କ୍ୟାଟବାଲୋଗାନ ସହରରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ପୋଲିସ ଉପରେ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଳିମାଡ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ୨ ପୋଲିସ ଅଫିସର ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ଗୁଳିମାଡ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ରୋନାଲ୍ଡୋ ଆକ୍ୱିନୋଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା । ଏହାପରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ମେୟର ଓ ତାଙ୍କର ୨ ସହଯୋଗୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ।  ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ମେୟରଙ୍କ ଭ୍ୟାନରୁ ଗୁଳି ଚାଳନା ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ।

ମେୟରଙ୍କ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ସାରମିଏଣ୍ଟୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୋଲିସ ଜାଣିଶୁଣି ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ରୋଲାନ୍ଡୋଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି । ସେ ଏକ ଜନ୍ମଦିନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଭ୍ୟାନ୍ ରହିବା ପରେ ହଠାତ ପୋଲିସ ଗୁଳିମାଡ କରିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଜାଣିଶୁଣି ଟାର୍ଗେଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,  କେବଳ ରୋନାଲ୍ଡୋ ନୁହେଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରୋଡ୍ରିଗୋଙ୍କ ଶାସନରେ ଅନେକ ମେୟର ବେଆଇନ ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ଚାଳନ ମାମଲାରେ ଗୁଳିମାଡରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଅନେକ ମାମଲା ଉପରୁ ପରଦା ହଟିନାହିଁ । ନିକଟରେ ମାନିଲାରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଲୁଥିବା କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସେନା ଗୁଳିମାରିହତ୍ୟା କରିଥିଲା ।

   Related Posts