oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଟପିଗଲା ମହଙ୍ଗା ମହାମାରୀ: ରାଜଧାନୀରେ ଶତକ ଛୁଇଁଲା ପେଟ୍ରୋଲ, ଜାଣନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ କେତେ ରହିଛି ତେଲ ଦାମ୍

2/07/2021 at 7:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୦୨।୦୭:  କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଟପିଗଲାଣି ମହଙ୍ଗା ମହାମାରୀ । ପଇସା ପଇସା ହୋଇ ଏବେ ପର୍ସକୁ ପଂକଚର କଲାଣି ପେଟ୍ରୋଲ ପ୍ରେସର । ଗତକାଲି କଟକରେ ପେଟ୍ରୋଲ ସେଞ୍ଚୁରୀ ମାରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବି ଟ୍ରିପିଲ୍ ଡିଜିଟ୍ କ୍ରସ୍ କରିଛି । ପରିସ୍ଥିତି ଏମିତି ହେଲାଣି ଯେ ଲୋକେ ଏବେ ଦୁଆର ତଳକୁ ଗାଡ଼ି ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଭୟ କଲେଣି ।  ଏପଟେ ପେଟ୍ରୋଲକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ତାତିକୁ ବେଶ ବଢ଼ିଛି । ମାଲକାନଗିରିରୁ ଶହେ ମାଡ଼ିମାଡ଼ି ରାଜଧାନୀ ଛୁଇଁଲା। ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆଜି ଶହେ ଧରିଲା ପେଟ୍ରୋଲ ଦର।  ଯେତେବେଳେ କି ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟଭାଗରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ଅଛି ଶହେ ଉପରେ ମାଡ଼ିଚାଲିଛି।

ଅନୁଗୋଳ-୧୦୧ ଟଙ୍କା ୨୬ ପଇସା । ବଲାଙ୍ଗିର-୧୦୧ ଟଙ୍କା ୬୬ ପଇସା । ବରଗଡ଼-୧୦୦ ଟଙ୍କା ୮୮ ପଇସା । ବାରିପଦା ୧୦୦ ଟଙ୍କା ୪୭ ପଇସା । ବ୍ରହ୍ମପୁର ୧୦୧ ଟଙ୍କା ୨୯ ପଇସା । ଭଦ୍ରକ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ୫୧ ପଇସା । ଭବାନୀପାଟଣା ୧୦୨ ଟଙ୍କା ୬୯ । ଗୋଟିଏ, ଦୁଇଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ବାଦ୍ ଦେଲେ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ଏବେ ପେଟ୍ରୋଲ ରେଟ୍ ୧୦୦ ପାର୍ ।  ରାଜ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଶହେ ମାର୍କ ପ୍ରଥମେ ଧରିଥିଲା  ମାଲକାନଗିରିରେ।  ଏବେ ସେଠାରେ ଦର ୧୦୫ ଟପିଛି । ସେହିପରି ସିଲଭର୍ ସିଟି କଟକରେ ମଧ୍ୟ ଗତକାଲି ଠାରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପ୍ରାଇସ୍ ସେଞ୍ଚୁରୀ ଡେଇଁଛି । ଖାଲି ପେଟ୍ରୋଲ ନୁହେଁ, ଡିଜେଲ ମଧ୍ୟ ୯୭ ଟଙ୍କା ପାର୍ କରିଛି । ପ୍ରାଇସ ଦେଖି କଣ କହୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ ଶୁଣନ୍ତୁ।

ସେପଟେ ପେଟ୍ରୋଲ ତାତିକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ମଧ୍ୟ ନିଆଁ ଲାଗିଛି । ମହାମାରୀ ସମୟରେ ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ଲୋକଙ୍କ ଅକଲ୍ ଗୁଡୁମ୍ କରିଛି । ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ ଦରବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ୭ରୁ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ପାଇଁ  ଘୋଷଣା କରିଛି । ସେପଟେ ବିଜେପି ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ କୋର୍ଟକୁ ବଲ୍ ଫିଙ୍ଗିବା ସହ ନେଉଥିବା ଭାଟ୍ ଛାଡ଼ କରିବାକୁ ଡିମାଣ୍ଡ କରିଛି । ବିଜେଡି ଜବାବରେ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲ ରେଟ୍ କମାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛି ।

ଦର ବଢ଼ିବା ନେଇ ନେତାଙ୍କ ପାଖରେ ସିରିଜ ଉତ୍ତର ରହିଛି। ହେଲେ ପେଟ୍ରୋଲରୁ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କର ବସେଇଛନ୍ତି ତାହା ଏହି ଗଣିତ ସୂଚାଉଛି। ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ମୂଳ ଦର ୪୦ ଟଙ୍କା ୪୧ ପଇସା ଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ବାବଦକୁ ୩୨ ଟଙ୍କା ୯୦ ପଇସା ଆଦାୟ କରୁଛି । ସେହିପରି ରାଜ୍ୟ ୩୨ ପ୍ରତିଶତ ଭାଟ୍ ନେବା ସହ ଲିଟରରେ ୨୩ ଟଙ୍କା ୪୦ ପଇସା ନେଉଛି । ଡିଲର କମିଶନ ୩ ଟଙ୍କା ୩୦ ପଇସା ସହ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ରେଟ୍ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ୧ ପଇସାରେ ପହଞ୍ଚଛି । ଶହେ ତ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମାର୍କ । ଏହା ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢ଼ିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।  

   Related Posts