scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବୋହୂକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଶ୍ବଶୁରଘର ଲୋକ : ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାଇଘରରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ

17/10/2019 at 12:02 PM

ଉମରକୋଟ ।୧୦: ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକ । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ରାଇଘରରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ରାଇଘର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରଚିପାରା ପଞ୍ଚାୟତର କିବେକଙ୍ଗା ଗାଁର ଟିନା ମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଟିନାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସୁମିତ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଶ୍ବଶୁର ପାରିତୋଷ ମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ନ କରି ଘଣ୍ଟ ଘୋଡାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି ।

ଘଟଣା ଅନୁସାରେ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖ ଦିନ ରାଇଘର ବ୍ଲକ୍ କିବେକଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ଟିନା ମିସ୍ତ୍ରୀ ନିଖୋଜ ଥିବା ନେଇ କୁନ୍ଦେଇ ଥାନାରେ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେହିଦିନ ଟିନାଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ଭାସୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଏହା ଏକ ସୁପରିକଳ୍ପିତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରି ମୃତ ଟିନାଙ୍କ ବାପା ବୃନ୍ଦାବନ ବିଶ୍ବାସ କୁନ୍ଦେଇ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ଟିନାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସୁମିତ ମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଶାଶୁ, ଶ୍ବଶୁର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମିଶି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଏତଲାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ।

ଏତଲାକୁ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ୫ ଜଣକୁ ପଚରାଉଚରା କରିବା ସହିତ କିବେକଙ୍ଗା ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା । ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଟିନାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସୁମିତ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଶ୍ବଶୁର ପାରିତୋଷ ମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ୨୭ ତାରିଖ ଦିନ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା ପୋଲିସ । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ଅନ୍ୟ ତିନି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ନକରି ଅଯଥା ଘଟଣାକୁ ବିଳମ୍ବ କରି ଘଣ୍ଟ ଘୋଡାଉଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଛନ୍ତି ।

ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଆଜି ସ୍ଥାନୀୟ ଆଞ୍ଚଳିକ ବଙ୍ଗୀୟ ଉନ୍ନୟନ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ରାଇଘର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ ଫଳରେ ରାଇଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ଥିବା ବେଳେ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିଛି । ସହର ମଧ୍ୟକୁ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି ।

   Related Posts