scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ତିନି ମାସରେ ଲୋକେ ହ୍ବାଟସ୍ଆପ୍‌ରେ ବିତାଇଛନ୍ତି ୮୫୦୦କୋଟି ଘଣ୍ଟା, ଏହା ଫେସବୁକ୍ ବ୍ୟବହାରଠାରୁ ଅଢେଇ ଗୁଣ ଅଧିକ

22/08/2018 at 3:35 AM

ସାନ୍‌ଫ୍ରାନସିକ୍ସୋ ୨୨/୮ : ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଦୌଡରେ ହ୍ବାଟସ୍ଆପର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଫୋବର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଗତ ତିନି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୮୫୦୦କୋଟି ଘଣ୍ଟା ହ୍ବାଟସ୍ଆପ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବିଶ୍ବର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୧୧.୪୨୫ ଘଣ୍ଟା ହ୍ବାଟସ୍ଆପ ବ୍ୟବହାର କରିସାରିଲେଣି । ବିଶ୍ବରେ ଏହି ଆପ୍ଲିକେସନ ୧୫୦କୋଟି ଲୋକ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ସେହିପରି ୩୦୦୦କୋଟି ଘଣ୍ଟା ଲୋକମାନେ ଫେସବୁକ୍ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ଟପ୍-୧୦ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆପ୍ସ ହ୍ବାଟସ୍ଆପ, ଓ୍ବିଚାଟ୍, ଫେସ୍ବୁକ, ମେସେଞ୍ଜର, ପଣ୍ଡୋରା, ୟୁଟ୍ୟୁବ୍, ଟ୍ବିଟର, ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପ୍ସ ଏବଂ ସ୍ପୋଟିଫି ରହିଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଚୀନ୍ର ଥର୍ଡ୍ ପାର୍ଟି ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍ସ, ଓ୍ବିଚାଟ୍ ଏବଂ ଚୀନ୍ର ଅନ୍ୟ ଆପ୍ ସାମିଲ ନାହିଁ । ଯେପରିକି ଓ୍ବିଚାଟ୍ ବ୍ୟବହାର ବିଶ୍ବର ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।
ମୋବାଇଲ୍‌ସ ଗେମ୍ସ କଥା କହିବା ଯଦି କ୍ଲାସ୍ ଅଫ୍ କ୍ଲାନ୍ସ ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଟପ୍ରେ ଅଛି । ତିନି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏହି ଗେମ୍କୁ ୩୮୩ କୋଟି ଘଣ୍ଟା ଖେଳିସାରିଲେଣି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଟକିଂ ଟମ୍, କ୍ୟାଣ୍ଡି କ୍ରସ ସାଗା, ଫୋର୍ଟିନାଇଟ୍, ଲ୍ୟାଡର୍ସ ମୋବାଇଲ, ସବ୍ଓ୍ବେ ସର୍ଫର୍ସ, ହେଲିକ୍ସ ଜମ୍ପ୍, ସ୍ଲିଥର ଡାଣ୍ଟ ଆଇଓ, ୟୁବ୍ ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଫିସଡମ ନମ୍ବର ଆସୁଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କେବଳ ଆମେରିକାର ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟକ ଦିନ ପାଖାପାଖି ସାଢେ ତିନି ଘଣ୍ଟା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ।

   Related Posts