AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ପିଓକେରେ ପାକ୍ ବିରୋଧୀ ନାରା; ଭେଦଭାବ ବିରୋଧରେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଭାରତରେ ସାମିଲ୍ ହେବାକୁ ଦାବି

13/01/2023 at 7:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନରେ କୁହୁଳୁଛି ଗୃହକଳିର ଧୁଆଁ । ପାକ୍ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଇଲେଣି ଲୋକେ । ଗିଲଗିଟ୍ ବାଲ୍ଟିସ୍ତାନରେ ଲୋକେ ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଆସି ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି । ପାକ୍ ସରକାର ପିଓକେ ବାସୀଙ୍କ ସହିତ ଭେଦଭାବ କରୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ପୁଣି ଥରେ ଭାରତରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଆଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରବାସୀ ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଅନ୍ୟପଟେ ମହଙ୍ଗାମାଡ଼ରେ ଜୁଝି ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଆଉ ଏହାରି ଭିତରେ ଗୃହକଳି ଜୋରଧରିଲାଣି । ପୁଣି ଥରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଭାଜନର ସ୍ବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ପିଓକେରେ ଭେଦଭାବର ବହ୍ନି ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ କାଳ ହେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତରେ କାଶ୍ମୀରରେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉଠାଇଛନ୍ତି । ପାକ୍ ପ୍ରଶାସନ ଭେଦଭାବ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗିଲଗିଟ୍ ବାଲ୍ଟିସ୍ତାନରେ ଲୋକେ ସରକାର ବିରୋଧରେ ରାସ୍ତାକୁ ବାହାରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଆନ୍ଦୋଳକାରୀ ‘ଆର୍ ପାର୍ ଯୋଡ ଦୋ, କାରଗିଲ୍ କୋ ଖୋଲ ଦୋ’ ନାରା ଦେଇଛନ୍ତି । ଭାରତ ସହିତ ମିଶିବା ସହିତ କାରଗିଲ୍ ସଡ଼କ ଖୋଲିଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି ।

ତଙ୍ଗାହାଲିରେ ସ୍ଥିତି ଧୀରେ ଧୀରେ ବିଗିଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ ଘୋର ଖାଦ୍ୟ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି । ଅଟା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍ ଲାଗିଛି । ରୁଟି ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଅନ୍ୟପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରେ ଲୋକଙ୍କ ଭାରତରେ ସାମିଲ୍ ହେବା ସ୍ବର ସରକାରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା କାରଣ ପାଲଟିଛି।    

   Related Posts