AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଲୋକେ ଭଡାରେ ଦେଉଛନ୍ତି ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ; ମିଳୁଛି ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ଲାପଟପ

21/01/2019 at 7:46 PM

ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, କିଛି ଲୋକେ ନିଜ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡାରେ ଦେଇ ବଦଳରେ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଫ୍ରି ଲାପଟପ ଭଳି ସୁବିଧା ନେଉଛନ୍ତି | ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ସ୍ୱେକ୍ୟୁରିଟି ନେଇ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲକ ହୋଇପାରେ | ଇଣ୍ଟରନେଟ ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ କରୁଥିବା କିଛି କମ୍ପାନୀ ଏହି କାମରେ ସାମିଲ ଥିବ ଜଣାପଡିଛି |


buzzfeednews.com ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ସବୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଫେସବୁକ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାନ କରିଦେଇଛି ସେହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଭଡାରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି | ରିପୋର୍ଟ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଏହି ଉଦାହରଣ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି ଯେ, ଫେସବୁକର ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଷ୍ଟେଟସର କିଭଳି ଦୁରୁପଯୋଗ କରାଯାଇପାରେ |


ଭଡା ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ତୁରନ୍ତ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଳାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଫେସବୁକ ସେହିସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହିଭଳି ଅନ୍ୟ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଲା ଯାଇଥାଏ | ଭଡା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତୁରନ୍ତ ଏକ ପେଜ ତିଆରି କରିଥାଏ ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ |


ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡାରେ ଦେବା ବଦଳରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ମାସକୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଛି | ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏଭଳି ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଲାପଟପ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି | ସେହି ଲାପଟପରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏକ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇନଷ୍ଟଲ ହୋଇ ରହିଥାଏ | ଏହି ସଫ୍ଟୱେୟାର ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥାଏ |


ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଫେସବୁକ ପ୍ରଡକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ରବ ଲିଦର୍ଣ୍ଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫେସବୁକ ପାଖରେ ଏହି ମାମଲାର ଜାନକାରୀ ଅଛି | ଗତ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡା ନେଇ ଚଳାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମୁକଦ୍ଦମା କରୁଛି | ଏହିଭଳି ଆକାଉଣ୍ଟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଫେସବୁକ ସେହି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାଏ |

   Related Posts