scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଲୋକେ ଭଡାରେ ଦେଉଛନ୍ତି ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ; ମିଳୁଛି ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ଲାପଟପ

21/01/2019 at 7:46 PM

ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, କିଛି ଲୋକେ ନିଜ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡାରେ ଦେଇ ବଦଳରେ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଫ୍ରି ଲାପଟପ ଭଳି ସୁବିଧା ନେଉଛନ୍ତି | ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ସ୍ୱେକ୍ୟୁରିଟି ନେଇ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲକ ହୋଇପାରେ | ଇଣ୍ଟରନେଟ ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ କରୁଥିବା କିଛି କମ୍ପାନୀ ଏହି କାମରେ ସାମିଲ ଥିବ ଜଣାପଡିଛି |


buzzfeednews.com ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ସବୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଫେସବୁକ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାନ କରିଦେଇଛି ସେହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଭଡାରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି | ରିପୋର୍ଟ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଏହି ଉଦାହରଣ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି ଯେ, ଫେସବୁକର ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଷ୍ଟେଟସର କିଭଳି ଦୁରୁପଯୋଗ କରାଯାଇପାରେ |


ଭଡା ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ତୁରନ୍ତ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଳାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଫେସବୁକ ସେହିସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହିଭଳି ଅନ୍ୟ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଲା ଯାଇଥାଏ | ଭଡା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତୁରନ୍ତ ଏକ ପେଜ ତିଆରି କରିଥାଏ ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ |


ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡାରେ ଦେବା ବଦଳରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ମାସକୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଛି | ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏଭଳି ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଲାପଟପ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି | ସେହି ଲାପଟପରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏକ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇନଷ୍ଟଲ ହୋଇ ରହିଥାଏ | ଏହି ସଫ୍ଟୱେୟାର ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥାଏ |


ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଫେସବୁକ ପ୍ରଡକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ରବ ଲିଦର୍ଣ୍ଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫେସବୁକ ପାଖରେ ଏହି ମାମଲାର ଜାନକାରୀ ଅଛି | ଗତ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡା ନେଇ ଚଳାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମୁକଦ୍ଦମା କରୁଛି | ଏହିଭଳି ଆକାଉଣ୍ଟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଫେସବୁକ ସେହି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାଏ |

   Related Posts