scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସିଲ୍ ହେଲା ରଙ୍ଗଶାଳା : ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ରହସ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ମୂକସାକ୍ଷୀ

25/10/2019 at 1:18 PM

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ୨୫।୧୦: ଯାଜପୁର ହରିଦାସପୁର ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ରହସ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁର ମୂକସାକ୍ଷୀ ବିବାଦୀୟ ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍ ସିଲ୍ । ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରୁପେଶ ଭଦ୍ରଙ୍କ ଏହି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସକୁ ବେଆଇନ ଘୋଷଣା କରି ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରିଥିଲେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଦାସ । ଆଜି ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲଦାର ସରୋଜ ପଣ୍ଡା ଓ ଆଇଆଇସି ସରୋଜ ସାହୁ ଏହି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ନାଲି ପତାକା ଲଗାଇ ସିଲ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ ସରକାରୀ ଜମିରେ ବହୁବର୍ଷ ହେଲା ଗଢ଼ି ଉଠିଛି । ଏହି ବିବାଦୀୟ ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍ ରେ ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିବା ପରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଥିଲା ।

ଏହି କୋଠାଟି ପ୍ଲଟ୍ ଅନାବାଦି ଓ ଜଙ୍ଗଲ କିସମ ଜମିରେ ଛିଡା ହୋଇଛି । ହରିଦାସପୁର ସରପଞ୍ଚ ମଧୁସ୍ମିତା ଭଦ୍ରଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରୂପେଶ ଭଦ୍ର ସରକାରୀ ଅନାବାଦି ଓ ସାରୋଇ ପାହାଡ଼କୁ ଜବରଦଖଲ କରି ସୁରମ୍ୟ ଅଟ୍ଟାଳିକା ନିର୍ମାଣ କରିଥିବା ତଦନ୍ତରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଏ ସଂପର୍କରେ ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲଦାର ରିପୋର୍ଟ ଦେବା ପରେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍ କୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ହରିଦାସପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ ଏହି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ ଚାରିକାନ୍ଥ ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତଦନ୍ତରେ ବାଧା ଉପୁଜିବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ତେଣୁ ଏ ନେଇ ଯାଜପୁର ଏସପି ଚରଣ ସିଂ ମୀନାଙ୍କ ଅନୁମତି ଲୋଡ଼ାଯାଇଛି। ଏସପିଙ୍କ ସବୁଜ ସଂକେତ ମିଳିବା ପରେ ଏ ସଂପର୍କରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ । ତେବେ ଏହି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ଅଯଥା ପ୍ରବେଶକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଏହାର ଚାରିପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି।

   Related Posts