oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ଜେଲରେ ପୁଣି ଜଣେ କଏଦୀର ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ IDCO ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଏକତା କପୁରଙ୍କ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କଲେ ବିହାର କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

PCB ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବଡ ବୟାନ: କହିଲେ, ‘ଯଦି ଭାରତ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ସିପ୍ ଫାଇନାଲ ଖେଳେ ତେବେ ଏସିଆ କପ୍‌ ହେବନାହିଁ’

28/02/2021 at 10:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୨ : ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡ (PCB)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏହସାନ୍‌ ମନୀ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଭାରତ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ସିପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ତେବେ ଏସିଆ କପ୍‌ ୨୦୨୧କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇପାରେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏସିଆ କପ୍‌ ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍ ମାସରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ହେବାର ଅଛି । ତେବେ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ସିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜୁନ ୧୮ରୁ ୨୨ ଯାଏଁ ଇଂଲଣ୍ଡର ଲର୍ଡସ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ ।

କରାଚୀରେ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ କନଫରେନ୍ସରେ ଏହସାନ ମନୀ କହିଛନ୍ତି, ଏସିଆ କପ୍‌ ଗତ ବର୍ଷ ହେବା ଥିଲା କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଏହାକୁ ୨୦୨୧କୁ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହା ହୋଇପାରିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି । କାରଣ ବିଶ୍ବ ଟେଷ୍ଟ୍ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ସିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ହେବ । ସେପେଟେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କହିଛି ଯେ, ଜୁନ୍‌ ମାସରେ ଏସିଆ କପ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ।

ଗତ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୨୦୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଏସିଆ କପ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ହେବାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଏହାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ ପାକିସ୍ତାନରେ ହେବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହାର ଆୟୋଜନ ସ୍ଥାନ ବଦଳାଇବାକୁ ଅପିଲ କରିଥିଲା ବିସିସିଆଇ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ୨ ବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏସିଆ କପ୍‌ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ । ପୂର୍ବରୁ ଏହା ୫୦ ଓଭର ବିଶିଷ୍ଟ ହେଉଥିଲା । ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ୫ ଦେଶ ଭାରତ, ପାକିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଆଫ୍‌ଗାନିସ୍ତାନ ଭାଗ ନିଅନ୍ତି ।  

   Related Posts