oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ନିର୍ବାଚନୀ ଜିତ୍ କୁ ବିଚାରଧାରାର ଜିତ୍ ଭାବିବା ଅପରାଧା: ପବନ ଖେଡ଼ା

12/03/2022 at 7:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୩: ନିର୍ବାଚନୀ ବିଜୟକୁ ବିଚାରଧାରାର ବିଜୟ ମାନିନେନେବା ସବୁଠୁ ବଡ଼ ‘ଅପରାଧ’। ବୋଧେ ଏହି ଅପରାଧ ଗତ ପିଢୀର ନେତାମାନେ କରିଛନ୍ତି। ଏଆଇସିସି ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ପବନ ଖେଡା ଶନିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ସହ ସଂଘର୍ଷର ଏକ ଲମ୍ବା ଇତିହାସ ରହିଛି, ଏଥିରେ ଆମକୁ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ହେବ ବୋଲି ସେ ଦେଶର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ, କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଓ ନେତାମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ନିରାଶା ଓ ହତାସାର ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୫ ରାଜ୍ୟଙ୍କ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଓ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମିମସ୍ ଓ ହ୍ୱାଟସ୍‌ ଆପ ସେୟାର କରି ନିଜର ଆକ୍ରୋଶ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ମର୍ମରେ ପବନ ଖେଡା ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ହତାସ ହେଲେ ମନ ଛୋଟ କଲେ ରାସ୍ତା ଆହୁରି ଦୀର୍ଘ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ବିଚାରଧାରା ବିରୋଧରେ ଆମେ ଲଢୁଛେ ସେମାନଙ୍କ ଯାତ୍ରାକୁ ଆପଣ ଅବଲୋକନ କରିପାରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ରାସ୍ତା ଅଲଗା ଓ ଠିକଣା ମଧ୍ୟ ଅଲଗା। ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆମର ଲଢେଇ ଜାରି ରହିବ। ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ଯାତ୍ରାକୁ ବି ଆମକୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଖେଡ଼ା ।

ପାଞ୍ଚ,ସାତ ବର୍ଷରେ ଆମେ ଥକିହାରି ବସିଗଲେ ହେବ ନାହିଁ। ଏହା ଆଗମୀ ଅନେକ ବର୍ଷର ଲଢେଇ, ହୁଏତ ଏହି ସମୟରେ ଆମକୁ  ବିଜୟର ମୌକା ବି ମିଳିଯାଇପାରେ। ତେବେ ଏହି ବିଜୟକୁ ଯଦି ଆମେ ବିଚାରଧାରାର ବିଜୟ ମାନିନେବା ତେବେ ଏହା ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଅପରାଧ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ବୋଧେ ଆମ ପୂର୍ବ ପିଢୀର ନେତାମାନେ ଏଇଆ ଭାବିନେଇଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିଗଲେ ତ ବିଚାରଧାରାର ବିଜୟ ହୋଇଗଲା ବୋଲି ଭାବୁଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ଓ ବିଚାରଧାରାର ବିଜୟ ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କଥା । ଆମକୁ ପୁଣି ସଂଘର୍ଷପଥରେ ଚାଲିବାକୁ ହେବ ଓ ଏହାହିଁ ଆମ ଲାଗି ଏକମାତ୍ର ବିକଳ୍ପ ବୋଲି ଖେଡା କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts