oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାଟରେ ଖରାପ ହୋଇଗଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ : ଫସିଗଲେ ରୋଗୀ, ତାତିଲେ ଲୋକେ

7/12/2019 at 2:40 PM

ଚାନ୍ଦବାଲି ୭।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ମହୁଲିଆ ପଂଚାୟତର ବିନୋଦ ସାହୁ ଘରୋଇ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବିଷ ପିଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ । ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଚାନ୍ଦବାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ।

୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ରୋଗୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଏକ ଘରୋଇ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନେବାବେଳେ ଚାନ୍ଦବାଲି ବଜାରରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟି ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଘଣ୍ଟାଏ ଧରିରୋଗୀ ସେହି ଘରୋଇ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ।

ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟିକୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ ମାତ୍ର ତାହା ଚାଲି ନଥିଲା । ଫଳରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବେହାଲ ହେବା ସହ ଦୀର୍ଘ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ବିକଳ୍ପ ନହେବାରୁ ଲୋକମାନେ ତାତିଥିଲେ । ପରେ ଏକ ଘଂଟା ବିଳମ୍ବରେ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଗାଡି ପହଁଚିବା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଫସିଥିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଭଦ୍ରକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଘରୋଇ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟି ଠିକ୍ ନଥିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ ।

   Related Posts