scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପଠାନକୋଟ୍ ଏଲଓସିରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବିଏସଏଫର କାଉଣ୍ଟର ଫାୟାରିଂରେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ

26/11/2022 at 10:36 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏଲଓସିରେ ଆତଙ୍କୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ଯମ ପଣ୍ଡ । ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ କାଉଣ୍ଟର ଫାୟାରିଂରେ ପରେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଲେ ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ । ପଞ୍ଜାବର ପଠାନକୋଟ୍ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ । ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନ ଦେଖିବା ପରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଅମୃତସରର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଡ୍ରୋନ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଗୋଟିଏ ଡ୍ରୋନକୁ ସେନା ଗୁଳି କରି ଖସାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବିଏସଏଫର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପଠାନକୋଟ୍ ଓ ଅମୃତସର ସେକ୍ଟରର ତିନିଟି ସ୍ଥାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା । ବିଏସଏଫର 121 ବାଟାଲିୟନ ପୋଷ୍ଠ ଫରାଈପୁର ନିକଟ ଏଲଓସିରେ ଆତଙ୍କୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଥିଲେ । ବିଏସଏଫର ଯବାନମାନେ ଦେଖିବା ପରେ ଫାୟାରିଂ କରି ଆତଙ୍କୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମକୁ ପଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଅମୃତସର ସେକ୍ଟରରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଡ୍ରୋନ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ରାତି ପ୍ରାୟ 10 ସମୟରେ ସୀମା ନିକଟରେ ଡ୍ରୋନକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଗୁଳି ଖସାଇଛନ୍ତି ବିଏସଏଫ ଯବାନ । ଅନ୍ୟପେଟ ପଞ୍ଚଗ୍ରାଈ ସୀମାରେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଡ୍ରୋନ୍ ଭାରତ ସୀମା ଭିତରକୁ ପ୍ରେବଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀର ଯବାନମାନେ ଦେଖିବା ପରେ ଫାୟାରିଂ କରିଥିଲେ । ପରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଡ୍ରୋନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ଭିତରକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାକୁ ଲାଗିଥିବା ପଞ୍ଜାବର ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରଖିଛି ।   

   Related Posts