scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ପଠାନ’ ବିବାଦକୁ ନେଇ ମୁକେଶ ଖନ୍ନା ଉଠାଇଲେ ପ୍ରଶ୍ନ, କହିଲେ-ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ଏହାକୁ କିପରି ଅନୁମତି ଦେଲା

17/12/2022 at 8:56 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୭।୧୨: ବଲିଉଡ କିଙ୍ଗ ଶାହାରୁଖ ଖାନ ଏବଂ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ପଠାନ’ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବିବାଦ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗ୍ରୁପ ଆକ୍ଟିଭ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗ୍ରୁପ ଗୋଟିଏ ‘ପଠାନ’ ଏବଂ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମଧ୍ୟ ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହାର ଶେଷରେ ଆଉ ଏକ ନାମ ଆସିଛି ‘ଶକ୍ତିମାନ’ ଫେମ୍ ଅଭିନେତା ମୁକେଶ ଖନ୍ନା। ଫିଲ୍ମର ଗୀତକୁ ବିବାଦୀୟ ବୋଲି କହି ମୁକେଶ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ ଫିଲ୍ମ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍ (ସିବିଏଫସି) ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସିବିଏଫସି ଏଭଳି ଗୀତଗୁଡ଼ିକୁ ପରଦାରେ ଦେଖାଇବାକୁ କିପରି ଅନୁମତି ଦେଲା?

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ‘ପଠାନ’ର’ ବେସରାମ ରଙ୍ଗ ‘ଗୀତଟି ବୋଲ୍ଡ କାରଣରୁ ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଆସିଛି। ଗୀତ ବିଷୟରେ ଟ୍ରୋଲ୍ସ ଏହାକୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ବୋଲି କହିଥିବାବେଳେ ଦୀପିକାଙ୍କ ପୋଷାକରେ ସାଫ୍ରନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ରାଜନେତାମାନେ ଆପତ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ‘ପଠାନ’ ଗୀତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବବାଲ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ଆମର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ବହୁତ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି। ଏହା ଏକ ଅଶ୍ଳୀଳ ବିଷୟ, ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଧାର୍ମିକ ସମସ୍ୟା ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ । ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନୁହେଁ। ସେମାନେ ନିଜେ ବହୁତ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତି କୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଉପରେ ଏହି ସବୁ ଆକ୍ରମଣ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ?

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ‘ଠିକ ଅଛି, ପ୍ରସଙ୍ଗଟି ଅଶ୍ଳୀଳ ବିଷୟ। ଆମ ଦେଶ ସ୍ପେନ୍ କିମ୍ବା ସ୍ୱିଡେନ କିମ୍ବା ଏକ ଦେଶ ନୁହେଁ ଯାହା ସବୁକିଛି ଅନୁମତି ଦିଏ । ତୁମେ ଏତେ ଛୋଟ ପୋଷାକରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖାଇବାକୁ ସାହସ କରୁଛ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତୁମେ ସେମାନଙ୍କୁ ବିନା ପୋଷାକରେ ଆଣିବ! ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡର କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଯେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ କାହାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବନା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ ନାହିଁ । ଏହି ଗୀତ ଯୁବକଙ୍କ ମନକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ, ଏହା ଭ୍ରମିତ କରିପାରିବ ନାହିଁ । ଏହି ଗୀତଟି OTT ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ, ସେନ୍ସର ବୋର୍ଡ ଏହାକୁ କିପରି ପାସ୍ କରିପାରିବ।

   Related Posts