scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା, ଘଟଣା ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ସୂଚନା ଅଧିକାର ଅଭିଯାନ

30/11/2020 at 2:57 PM

ଭଦ୍ରକ ୩୦।୧୧: ନୟାଗଡ଼ ପରୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଓ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି । ଓଡିଶା ସୂଚନା ଅଧିକାର ଅଭିଯାନ ତଥା ଓସାର ଭ୍ରଦକ ଶାଖା ତରଫରୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି ।  

ନୟାଗଡ଼ର ପରୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ବାବୁଲି ନାୟକଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତିକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଉଛି । ଏହିପରିପେକ୍ଷୀରେ ଆଜି ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ କର୍ମୀ ମାନେ ପରୀକୁ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

୩ ଦଫା ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଠା ଯିବା ନେଇ ସଂଘ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।  ସେହିପରି ନୟାଗଡ଼ର ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ କର୍ମୀ ସୋମ୍ୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ କର୍ମୀମାନେ ମାଧ୍ୟ ଦାବି ରଖିଛନ୍ତି । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଓ ଏସଆଇଟିକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା  ତଦନ୍ତକୁ ବାତିଲ କରି ସିବିଆଇକୁ ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ଵ ଦେବାପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts