ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ଆଖି ଦେଖାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ କାନ ଡ୍ରପ ପକାଇବାକୁ ଲେଖିଥିଲେ ଡାକ୍ତର: ଏବେ ଆଖି ନଷ୍ଟ ହେବା ଉପରେ ମାନବାଧିକାର କମିଶନ ଦେଲେ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

30/10/2019 at 7:34 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩୦|୧୦: ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଭୁଲ୍‌ ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଆଖି ହରାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥିବା  ନୟାଗଡ଼ର ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ଏବେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ  ଏନେଇ ନୟାଗଡ଼ ସିଡିଏମଓଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ଏଥି ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ।

କିଛି ଦିନ ତଳେ ଝିଅ ଆଖିରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଦଶପଲା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଆଖି ଡ୍ରପ୍‌ ବଦଳରେ କାନ ପାଇଁ ଡ୍ରପ୍‌ ଲେଖି ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ଝିଅଟିର ଆଖି ନଷ୍ଟ ହେବାକୁ ବସିଛି ।

ଗରିବ ପରିବାର ହୋଇଥିବାରୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବେ ମାନବାଧିକାର କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାର ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଖି ମାନବାଧିକାର ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ସହ ୩ଦିନ ଭିତରେ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ଘଟଣାର ଯାଂଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏଥି ସହ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ନେଇ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ୭ଦିନ ଭିତରେ ତା’ର ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts