scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଲା ପାରାଦୀପ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ୨୦୧୯

15/01/2019 at 11:32 AM

ପାରାଦୀପ ୧୫|୧: ପାରାଦୀପରେ ଉଦଘାଟିତ ହେଲା ପାରାଦୀପ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ୨୦୧୯ । ଏହି ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଜଗତସିଂହପୁର ସାଂସଦ ଡଃ କୁଳମଣୀ ସାମଲ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାବଳେ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥିଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକାରୀ ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ମିଶ୍ର , ପାରାଦୀପ ପୌରାଧକ୍ଷ ବସ’ ବିଶ୍ବାଳ , ପୌରପରିଷଦର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧୀକାରୀ ଦିଲିପ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସହ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳାର ଆୟୋଜକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ସଫଳତାରେ ସହିତ ପାରାଦୀପ ବିଜୁ ମଇଦାନରେ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ଚାଲି ଆସୁଥିବାବଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳାକୁ ସରଶ ସୁନ୍ଦର କରିବାରେ ଆୟୋଜକ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ଚଳିତ ବର୍ଷ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ଚାହିଦାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆୟୋଜକ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟଲ୍ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ବ୍ୟବାସାୟୀମାନେ ଆସି ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପସରା ମେଲାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ମନୋରଜଂନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଦୋଳି ଓ ଖେଳ ଉପକରଣମାନ ଏହି ମେଳାରେ ବେଶ୍ ଆକର୍ଷଣ କରିଛି ।

ଦଶଦିନ ଧରି ଏହି ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ଚାଲିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିବାବଳେ ପ୍ରତିଦିନ ସଂଧ୍ୟାରେ ନାମିଦାମୀ କଳାକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ପାରାଦୀପ ଏକ ବନ୍ଦର ଭିତିକ ସହର ହୋଇଥିବାରୁ ବାଣିଜ୍ୟର ବୃଦ୍ଧି ନିମନ୍ତେ ଏଭଳି ମେଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ତା ଛଡା ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଅତି ସୁଲଭ ମୂଲ୍ୟରେ ନିଜ ପସନ୍ଦରେ ଗ୍ରାହକମାନେ କିଣିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବ ବୋଲି ଆୟୋଜକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

   Related Posts