AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଶୀତୁଆ ସଂଧ୍ୟାରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ; ଉଦଘାଟିତ ହେଲା ‘ପରବ-୨୦୨୨’, ଢେମସା ବାଦ୍ୟରେ ନାଚିଲେ ନେତା ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

18/12/2022 at 3:45 PM

କୋରାପୁଟ ୧୮/୧୨- ଶୀତୁଆ ସଂଧ୍ୟାରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । କୋରାପୁଟରେ ଜମୁଛି ‘ପରବ’ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ । ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ, ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଢେମସା ବାଦ୍ୟର ତାଳେ ତାଳେ ନାଚିଲେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ନେତା ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

କୋରାପୁଟରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି ‘ପରବ’-୨୦୨୨ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ‘ପରବ’ ମହୋତ୍ସବର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତ ପାଳନ କରୁଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ମହୋତ୍ସବରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା ‘ପରବ’ ମହୋତ୍ସବର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ । ଅନ୍ୟପଟେ ଭଳି କି ଭଳି ରଙ୍ଗୀନ ଲେଜର ଲାଇଟ୍‌ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନମୋହୁଛି । ସଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଲୁକିଥିଲା ମଞ୍ଚ। ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ସାମିଲ ହୋଇ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଢେମସା ବାଦ୍ୟର ତାଳେ ତଳେ ନାଚିଥିଲେ । କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇ ନାଚିଛନ୍ତି ।     

କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ତଥା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅବଦଲ ମହମ୍ମଦ ଅଖତରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ‘ପରବ’-୨୦୨୨ । ମହୋତ୍ସବରେ କୋରାପୁଟ ସାଂସଦ, ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହିତ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା, କୋରାପୁଟ ଏସପି ଓ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ‘ପରବ’ ମହୋତ୍ସବରେ ୮ ଜଣ ଅତିଥିଙ୍କୁ ‘ପରବ’ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରଥମ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ମୁଖ୍ୟ ସମାରୋହରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts