scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଶୀତୁଆ ସଂଧ୍ୟାରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ; ଉଦଘାଟିତ ହେଲା ‘ପରବ-୨୦୨୨’, ଢେମସା ବାଦ୍ୟରେ ନାଚିଲେ ନେତା ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

18/12/2022 at 3:45 PM

କୋରାପୁଟ ୧୮/୧୨- ଶୀତୁଆ ସଂଧ୍ୟାରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । କୋରାପୁଟରେ ଜମୁଛି ‘ପରବ’ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ । ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ, ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଢେମସା ବାଦ୍ୟର ତାଳେ ତାଳେ ନାଚିଲେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ନେତା ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

କୋରାପୁଟରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି ‘ପରବ’-୨୦୨୨ ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ‘ପରବ’ ମହୋତ୍ସବର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତ ପାଳନ କରୁଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ମହୋତ୍ସବରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା ‘ପରବ’ ମହୋତ୍ସବର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ । ଅନ୍ୟପଟେ ଭଳି କି ଭଳି ରଙ୍ଗୀନ ଲେଜର ଲାଇଟ୍‌ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନମୋହୁଛି । ସଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଲୁକିଥିଲା ମଞ୍ଚ। ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ସାମିଲ ହୋଇ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଢେମସା ବାଦ୍ୟର ତାଳେ ତଳେ ନାଚିଥିଲେ । କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇ ନାଚିଛନ୍ତି ।     

କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ତଥା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅବଦଲ ମହମ୍ମଦ ଅଖତରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ‘ପରବ’-୨୦୨୨ । ମହୋତ୍ସବରେ କୋରାପୁଟ ସାଂସଦ, ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହିତ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା, କୋରାପୁଟ ଏସପି ଓ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ‘ପରବ’ ମହୋତ୍ସବରେ ୮ ଜଣ ଅତିଥିଙ୍କୁ ‘ପରବ’ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରଥମ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ମୁଖ୍ୟ ସମାରୋହରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts