scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କୋରାପୁଟ ମହୋତ୍ସବ ପରବ, ୨ୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଟ୍ରାଫିକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଲୋକେ ହଟହଟା

19/12/2022 at 2:51 PM

କୋରାପୁଟ ୧୯।୧୨ : କୋରାପୁଟ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆଦିବାସୀ ସାଂସ୍କୃତିକ ମହୋତ୍ସବ ପରବ ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀର ୨ୟ ସଂଧ୍ୟା । ତେବେ ଏହି ୨ୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଟ୍ରାଫିକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ହଟହଟା ହୋଇଥିଲା ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ୨ୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଗାୟକ ମଣ୍ଟୁ ଛୁରିଆ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ରହିଥିବାରୁ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ହୋଇଥିଲା । କୋରାପୁଟ ରେଳବାଇ ଛକରୁ ଓଏମ୍‌ପି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ରାସ୍ତା ଜାମ୍‌ ହୋଇଥିଲା ।   ଏପିରିକି ରାସ୍ତାରେ ଭିଡ ଲାଗି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଫସିଯାଇଥିଲା । ଗାୟକ ମଣ୍ଟୁ ଛୁରିଆ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାଜାମରେ ଫସିଯାଇଥିଲେ ।  ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତାରେ ଗାୟକଙ୍କୁ ମଞ୍ଚକୁ ଅଣାଯିବା ପରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ଯାଏଁ ମଣ୍ଟୁ ଛୁରିଆଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ ।

କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅବଦ୍ଦାଲ ମହମ୍ମଦ ଅଖତରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ରାଜସ୍ବ ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ଓଡିଶା ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ଶାସନ ସଚିବ ସତ୍ୟବ୍ରତ ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ସୁନାବେଡା ହାଲର ଜିଏମ, ନାଲକୋ ଦାମନଯୋଡିର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳ , ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲବାଇ ଡିଆରଏମ , ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି , ବିଏସଏଫ ଡିଆଇଜି , କୋବ୍ରା ୨୦୨ ଦୂର୍ଗପତୀ , ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ,କୋରାପୁଟ ଏସପି ପ୍ରମୁଖ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଶୀତୁଆ ରାତିରେ କୋଟପାଡ଼ ଢେମଶା ସହ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ପାଇକ ଆଖଡ଼ା ଓ କାଶ୍ମୀର ପିହୁ ନାଚ ବେଶ ଆକର୍ଷଣ ଥିଲା।

   Related Posts