oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପିଏଫଆଇ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ମାଆ ବିରଜାଙ୍କ ପୀଠରେ ଚାଲିଛି ନବଦିନାତ୍ମକ ପୂଜା, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ନବରାତ୍ରର ତୃତୀୟ ଦିନ, ମନ୍ତ୍ରଧ୍ୱନୀ ଓ ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଝଙ୍କଡ଼ ପୀଠ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ସହରରେ ପଶିଲେ ୩ ହାତୀ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||

ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କ୍ଷମତା ପ୍ରୟୋଗ କଲେ ସରପଞ୍ଚ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପଞ୍ଚାୟତକୁ କଲେ ସଟଡାଉନ୍

28/08/2020 at 5:53 PM

ବାଲିପାଟଣା, ୨୮।୦୮: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ ତୁରିନ୍ତିରା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସାତ ଦିନ ପାଇଁ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ସୁଲୋଚନା ଦେଇ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସଟଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଅଗଷ୍ଟ ୨୮ ତାରିଖ ସଂଧ୍ୟା ୭ ଟା ଠାରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଂଚାୟତର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ କରାଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସେବା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦୋକାନ, ବଜାର, ସେବା ଚାଲିପାରିବ ନାହିଁ । ପଞ୍ଚାୟତର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବାହାରକୁ ବାହାରିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଅଯଥାରେ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ କରିପାରିବ ନାହିଁ ।

ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଚାଲିଛି । ବିଶେଷକରି ରାଜଧାନୀ ଏବଂ ଏହାର ଉପକଣ୍ଠ ଅଂଚଳରେ କରୋନା ଅଣାୟତ ହେଉଛି । ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ ତୁରିନ୍ତିରା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବଢି ଚାଲିଛି । ପଞ୍ଚାୟତରେ ୨୭ ଜଣ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେଣି । ଏହି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ଆଇତଳଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ମୋଟ ୧୯ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ସହ ଜଣଙ୍କର କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ଗ୍ରାମରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି । ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ ଆଇସୋଲେସନ୍ ରେ ରହିବାକୁ ପରାମାର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ମାତ୍ର କିଛି ସଂକ୍ରମିତ ବାହାରେ ବୁଲୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ।

ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରପଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କ୍ଷମତା ପ୍ରୟୋଗ କରି ଏଭଳି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ଅମାନିଆ ହେଲେ ଆଇନ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ ଦୃଢ କାଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସରପଞ୍ଚ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ସଟଡାଉନ୍ ବାବଦରେ ମାଇକ୍‌ ଯୋଗେ ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଛି । ପଂଚାୟତର ସମସ୍ତ ଅଧିବାସୀ ଏହି ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ କଟକଣା ମାନିବାକୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts