oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

ଭାରତକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ କଏଦୀର ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲା ପାକିସ୍ତାନ

3/03/2019 at 4:10 PM

ଜୟପୁର ୩/୩ : ରାଜସ୍ଥାନ ଜୟପୁର ଜେଲରେ ସଜା କାଟୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ କଏଦୀର ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛି ପାକିସ୍ତାନ | ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ କଏଦୀର ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ସହ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛି | ଗତ ମାସରେ ପୁଲବାମା ହମଲା ପରେ ଜୟପୁର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜେଲରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ କଏଦୀ ଶକରୁଲାକୁ ଅନ୍ୟ କଏଦୀ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ | ଅବୈଧ କାରବାର ଏବଂ ଆତଙ୍କୀ ଗତିବିଧି ଯୋଗୁଁ ତାକୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ମିଳିଥିଲା | ଶନିବାର ଦିନ ବିଏସଏଫ ୱାଘା ବର୍ଡ଼ରରେ ପଞ୍ଜାବ ରେଞ୍ଜର୍ସଙ୍କୁ କଏଦୀର ଶବ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ |


ଏ ଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମେହମୁଦ କୁରେସି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନୀ କଏଦୀ ପ୍ରତି ଭାରତ ନିଜର କର୍ତବ୍ୟ ଠିକ ଭାବେ ନିର୍ବାହ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ | ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତର ପାଇଲଟଙ୍କ ସହ ଯାହା କଲା ଭାରତ ତାର ଠିକ ଓଲଟା ପାକିସ୍ତାନୀ କଏଦୀ ସହ କରିଛି |


ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରବକ୍ତା ମହମ୍ମଦ ଫୈଜଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରୁଛନ୍ତି | ମୃତକ ଶକରୁଲାର ପରିବାର ଲୋକେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ସେ ଭୁଲ ବଶତଃ ସୀମା ପାର କରି ଭାରତ ଚାଲିଯାଇଥିଲା | ସେଠାରେ ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା |


ଶକିରକୁ ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ଏଟିଏସ ଗିରଫ କରିଥିଲା | ଶକିର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ଫଣ୍ଡ ଯୋଗାଡ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା | ୨୦୧୭ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖରେ ତାକୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ କୋର୍ଟ | ପୁଲବାମାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଜେଲରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ କଏଦୀ ଶକିରକୁ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଇଥିଲେ | ଜୟପୁର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜେଲରେ ଲସ୍କରର ୮ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ କଏଦ ଅଛନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ |

   Related Posts