vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେନିସକୁ ଅଲବିଦା କହିଥାନ୍ତେ ରାଫେଲ ନାଦାଲ ! କିନ୍ତୁ…
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସିଲା ‘ଲିଙ୍ଗରାଜ’, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୫ରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ ! ସୋମବାର ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଶେଷଦିନରେ ନେତାଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ମୋଦୀ
  • ||
  • ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ, ବଖାଣିଲେ ଛାତିଥରା କାହାଣୀ
  • ||
  • ମୌସୁମୀକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବ ଲଘୁଚାପ : ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୁନର୍ଗଠନ ପ୍ରସଂଗ: ଜାତିସଂଘର କବାଟ ବାଡେଇବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଲା ପାକିସ୍ତାନ

5/08/2019 at 7:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୫|୮: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଠିବାକୁ ନେଇ ଦେଶ ସାରା ସେଲିବ୍ରେସନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନରେ ବି ଲାଗି ରହିଛି ହଲଚଲ । ପାକ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ତରରେ ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ, ଜାତିସଂଘର କବାଟ ବାଡ଼େଇବେ। କାଲି ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଡାକିଛନ୍ତି।  ।

ଭାରତରେ ସେଲିବ୍ରେସନ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିଲୁଆ ବିଚାର । ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପାକିସ୍ତାନର ବିରୋଧ । ଏହା କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କ ଅଧିକାର ଉପରେ ହମ୍‌ଲା ବୋଲି ବୋଲି କହି କୁମ୍ଭୀର ଲୁହ ବୁହାଇଲେଣି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ଟ୍ବିଟ ପରେ ଟ୍ବିଟ କରି ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି କହିଛି ଭାରତର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ । କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାରତ ସରକାର ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ତରରେ ସ୍ବର ଉଠାଇବେ। ଏହା  ଜାତିସଂଘରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବ ବୋଲି କହିଛି । ସେପଟେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଇମ୍ରାନ ଆସନ୍ତାକାଲି ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଡାକିଛନ୍ତି।

ଏଣେ ହୁରିୟାତ ନେଇ ଭାରତର ଖାଉଛନ୍ତି ସେପଟେ ପାକିସ୍ତାନରେ ବସି ଭାରତର ଖୁଣ ଗାଉଛନ୍ତି ୟାସିନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମୁଶାଲ ହୁସେନ ମଲ୍ଲିକ । ସେ ବି ଗର୍ଜୁଛନ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ । ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ହସ୍ତକ୍ଷେ କରିବା ସହ ଏହାକୁ ଜାତିସଂଘରେ ଉଠାଇବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ଜ.କେ.ଏଲ୍.ଏଫ୍‌ ର ନେତା ୟାସିନ୍‌ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ପତ୍ନୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଧାରା ୩୭୦ ହଟିବା ଦ୍ବାରା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଅଶାନ୍ତ ହୋଇ ଉଠିବ । ତେଣୁ ଘାଟିରେ ଶାନ୍ତି ଓ ସୌହାର୍ଦ୍ଧ୍ୟ ବାତାବରଣ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଏଥିରେ ଜାତିସଂଘ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ତେହରିକ ଏ ଇନ୍‌ସଫା  ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ କହୁଯାଇଛି । ପିଟିଆଇ କହିଛି କାଶ୍ମୀର ବିବାଦ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିବାଦ । ଭାରତ ସରକାର କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ଏକପାଖିଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହାଦ୍ବାରା କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଢଙ୍ଗରେ ସମାପ୍ତ ହେବ ନାହିଁ  ବରଂ ଅଶାନ୍ତି ବଢିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।       

    

   Related Posts