scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଲଞ୍ଚ୍ ହେଲା, କିନ୍ତୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପରେ ଖସି ପଡିଲା : ପାକିସ୍ତାନର ମିସାଇଲ୍ ଏମିତି…

18/03/2022 at 11:45 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୩:  ନିଜ ଦେଶରେ ହିଁ ଲଜ୍ଜିତ ହୋଇଚି ପାକିସ୍ତାନ । କାରଣ ଗୁରୁବାର ପାକ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଥିବା ଏକ ମିସାଇଲ ଫେଲ୍ ମାରିଛି । ଏଏନଆଇ ଅନୁସାରେ, ସିନ୍ଧର ଜମସୁରୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ପାକିସ୍ତାନ ଦିନ ୧୨ଟାରେ ଏକ ମିସାଇଲ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଆକାଶରୁ ଖସି ପଡିଥିଲା । ଯାହା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ମିସାଇଲକୁ ଟେଷ୍ଟିଂ ରେଞ୍ଜରୁ ଫାୟାରିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାକୁ ୧୧ଟା ବଦଳରେ ୧୨ଟାରେ ଫାୟାରିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ବୁଲା ଖାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପଡିଯାଇଥିଲା । ପାକ୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏନେଇ ଖବର ଆସିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ଏବାବଦରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଧିକାରୀ କୌଣସି ମିସାଇଲ ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇନଥିବା କହୁଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ କହିଛି ଯେ, ଏହା ଏକ ନିୟମିତ ମୋର୍ଟାର ଥିଲା । ଯାହାକୁ ପାଖରେ ଥିବା ସୀମାରୁ ମାଡ କରାଯାଇଥିଲା ।  

ପାକିସ୍ତାନ ଏଆରଓ୍ୱାଇ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଆକାଶରୁ କିଛି ଖସି ପଡିଥିବା ଖବର ଆସିଛି । ପୋଲିସ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏହାସହ ଲୋକେ ଏହି ମାମଲାରେ ଭୟଭୀତ ନହେବାକୁ ଜମସୋରା ଅଞ୍ଚଳର ଡେପୁଟୀ କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts