ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଭାରତର ବଡ ‘ଡିଜିଟାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’, ଶାହାବାଜ ସରକାରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟାନ୍

1/10/2022 at 11:36 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୧୦: ପାକିସ୍ତାନର ଶାହାବାଜ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭାରତର ବଡ଼ ‘ଡିଜିଟାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’ । ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି ଭାରତ । ତେବେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଡିଜିଟାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୫୫ଟି ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଏବଂ ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଥିବା ଦୁଇଟି ୱେବସାଇଟ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲା । ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୨ ଏବଂ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିସାରିଛି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ (@ ଗୋଭଟୋଫ ପାକିସ୍ତାନର ଆକାଉଣ୍ଟ) ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତ ସରକାର କୌଣସି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇନାହାଁନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ସବୁଠୁ ବଡ ଡିଜିଟାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ଅନେକ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି । ନିକଟରେ ଏକ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଇସଲାମିକ ସଂଗଠନ ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭାରତ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବାରେ ବାରଣ କରିନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେଉଁମାନେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଘୃଣ୍ୟ ଏବଂ ଭିତ୍ତିହୀନ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସରକାର ସମୟକ୍ରମେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ।

   Related Posts