scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭାରତୀୟ ସେନାର ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ସୀମାରେ ସଜବାଜ ହେଲାଣି ପାକ-ସାମରିକ ବାହିନୀ

29/09/2018 at 3:08 PM

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୯ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ନିକଟ ଭାରତ-ପାକ ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୈନିକଙ୍କ ସଜବାଜ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସୀମାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ପଟକୁ ୫ କିଲୋମିଟର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଗାଁକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଛି | ଏହି ୫ କିଲୋମିଟର ମଧ୍ୟରେ ଏବେ କେବଳ ପାକ ଯବାନ ଓ ରେଞ୍ଜର୍ସ ମୃତୟନ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଭାରତୀୟ ସେନାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଭୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏଭଳି ସଜବାଜ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଇଛି |
ନିକଟରେ ବିଏସଏଫର ହେଡ଼ କନେଷ୍ଟବଳ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ବିଏସଏଫ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇରହିଛି | ଯେକୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବିଏସଏଫ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ବଡ ଧରଣର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରେ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ଆଶଙ୍କା କରୁଛି |
ସୀମା ଠାରୁ ନିଜ ପଟକୁ ୫ କିଲୋମିଟର ଅଂଚଳ ଖାଲି କରିବା ପରେ କୌଣସି ଲୋକଙ୍କୁ ଏ ଅଂଚଳକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଇନାହିଁ | ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ସଜବାଜ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଏସଏଫ ଡିଜି କେ.କେ.ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଡିଜି ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଏସଏଫର ହେଡ଼ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ମାହାଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ | ସଠିକ ମୌକାର ଅପେକ୍ଷାରେ ବିଏସଏଫ ରହିଛି | ତେବେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବୃଦ୍ଧି ନିଶ୍ଚୟ ଶିଖାଯିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |
ସୀମାରେ ଭାରତ ପଟୁକୁ ପ୍ରବଳ ଘାସ ରହିଥିବାରୁ ସୀମା ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ବିଏସଏଫ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି | ତେଣୁ ସୀମାରେ ଥିବା ଘାସକୁ ବିଏସଏଫ ଯବାନମାନେ ମଝିରେ ମଝିରେ କାଟିଥାନ୍ତି | ବିଏସଏଫ ଯବାନମାନଙ୍କ ଏହି ଘାସକଟା କାମକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ବିରୋଧ କରୁଛି | ଘାସକଟା ଆରମ୍ଭ ହେଲା ମାତ୍ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁଳି ଫୁଟାଇଛି | ତେବେ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଗୁଳିକୁ ବିଏସଏଫ ଭୟ କରୁନାହିଁ |

   Related Posts