Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ଟେରର ଫଣ୍ଡିଂକୁ ରୋକିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି ପାକିସ୍ତାନ, ଜାଣନ୍ତୁ ଆଉ କ’ଣ ସବୁ ରହିଛି ଆମେରିକା ରିପୋର୍ଟରେ

2/11/2019 at 3:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପାକିସ୍ତାନ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଟେରର ଫଣ୍ଡିଂ ମାମଲାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଘେରରେ ରହିଛିା ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମୁଦାୟର ଚାପ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ସେପରି କିଛି ଆଖିଦୃଶିଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନାହିଁ । ଆମେରିକାର ଏକ ରିପୋର୍ଟରୁ ଏନେଇ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି । ଆମେରିକା ବିଭାଗର ବାର୍ଷିକ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।  

ଆମେରିକା ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନ ବିଭିନ୍ନ ସର୍ତ୍ତକୁ ପାଳନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଲସ୍କର-ଏ-ତୌୟବା, ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲାଗୁ କରିବାରେ ପାକ୍ ଅସଫଳ ହୋଇଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହି ସବୁ ସଙ୍ଗଠନ ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ଲାଗି ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି। ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସତ୍ବେ ଅନାୟସରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି ।

ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ଇରାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ସବୁଠାରୁ ପଛରେ ରହିଛି । ଏହା ଅତି ନୈରାଶ୍ଯଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଅଲକାଏଦା ଏବେବି ଜିହାଦୀ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାରା ବିଶ୍ବକୁ ଶାସନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ତେବେ ଲସ୍କର ଭାରତ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ବଡ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଛି । ରିପୋର୍ଟରୁ ଆହୁରି ମଧ୍ଯ ଜଣାପଡିଛି ଯେ  ଜୈଶ ଦ୍ବାରା ଭାରତୀୟ ସେନା ଉପରେ ସଂଞ୍ଜୁବନ କ୍ଯାମ୍ପ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।  ଯେଉଁଥିରେ ୭ଜଣ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts