vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନରେ ଋଷର ଘନଘନ ଆକ୍ରମଣ, ଲୁହାଂସ୍କକୁ କବଜା କଲା ପୁଟିନ ସେନା
  • ||
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତା : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଏକ ଛୋଟ ପ୍ରୟାସ

24/08/2020 at 6:12 PM

ଅମ୍ବରନାଥ ୨୪/୦୮ : କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରଙ୍ଗହୀନ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଲୋକଙ୍କ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟା, ପରିବାର ଓ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି | ଏହି ମହାମାରୀ ଜନିତ ଅବସାଦରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଲୋକେ ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି | ଏହାର ଏକ ଜୀବନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅମ୍ବରନାଥ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ | କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏକ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ରୋଗୀ କାଗଜରେ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ରଙ୍ଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ରଙ୍ଗହୀନ ଜୀବନରେ ଟିକେ ଉତ୍ସାହ ଭରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ |

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଗଣେଶ ଉତ୍ସବ ସହ ଗଣପତି ସ୍ଥାପନା କରାଯାଇଥିଲା | କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଟିକେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଚିତ୍ରକଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବାପ୍ପାଙ୍କ ଚିତ୍ର ଅଙ୍କିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ଅନେକ ରୋଗୀ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ପ୍ରତିଯୋଗୀ କାଗଜରେ ବାପ୍ପାଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଶୀଘ୍ର ଏହି ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ |

ମହାନଗର ପାଳିକାଙ୍କ ତରଫରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିବା ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପୀଡିତଙ୍କ ଖୁସି ଦେଖି ନଗର ପାଳିକା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ | ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୁହଁରେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ପାଖାପାଖି ୮୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗଣେଶ ପୂଜା ବହୁତ ଧୂମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଗଣେଶ ପୂଜା ରଙ୍ଗ ଫିକା ପଡିଯାଇଥିଲା | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗଣପତି ଉତ୍ସବ ସମୟରେ ଯେଉଁସବୁ ସ୍ଥାନରେ ବାପ୍ପାଙ୍କୁ ସ୍ଥାପନା କରାଯାଏ ସେଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥାଏ | ଏଥିରେ ଆବାଳ, ବୃଦ୍ଧ, ବନିତା ସମସ୍ତେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତି | 

   Related Posts