previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଜବତ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ
  • ||
  • କାଶ୍ମୀର ଘାଟି ଅଶାନ୍ତ, ପୁଣି ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲେ ଆତତାୟୀ
  • ||
  • ଆଣବିକ ଦସ୍ତାବିଜ ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିଲା ଚଢଉ : ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଦମ୍ ଦେଖାଇଲା ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କଲା ସତର୍କ
  • ||

କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତା : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଏକ ଛୋଟ ପ୍ରୟାସ

24/08/2020 at 6:12 PM

ଅମ୍ବରନାଥ ୨୪/୦୮ : କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରଙ୍ଗହୀନ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଲୋକଙ୍କ ଦିନଚର୍ଯ୍ୟା, ପରିବାର ଓ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି | ଏହି ମହାମାରୀ ଜନିତ ଅବସାଦରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଲୋକେ ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି | ଏହାର ଏକ ଜୀବନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅମ୍ବରନାଥ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ | କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏକ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ରୋଗୀ କାଗଜରେ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ରଙ୍ଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ରଙ୍ଗହୀନ ଜୀବନରେ ଟିକେ ଉତ୍ସାହ ଭରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ |

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଗଣେଶ ଉତ୍ସବ ସହ ଗଣପତି ସ୍ଥାପନା କରାଯାଇଥିଲା | କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଟିକେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଚିତ୍ରକଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବାପ୍ପାଙ୍କ ଚିତ୍ର ଅଙ୍କିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ଅନେକ ରୋଗୀ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ପ୍ରତିଯୋଗୀ କାଗଜରେ ବାପ୍ପାଙ୍କ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କି ଶୀଘ୍ର ଏହି ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ |

ମହାନଗର ପାଳିକାଙ୍କ ତରଫରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିବା ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପୀଡିତଙ୍କ ଖୁସି ଦେଖି ନଗର ପାଳିକା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ | ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୁହଁରେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ପାଖାପାଖି ୮୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗଣେଶ ପୂଜା ବହୁତ ଧୂମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଗଣେଶ ପୂଜା ରଙ୍ଗ ଫିକା ପଡିଯାଇଥିଲା | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗଣପତି ଉତ୍ସବ ସମୟରେ ଯେଉଁସବୁ ସ୍ଥାନରେ ବାପ୍ପାଙ୍କୁ ସ୍ଥାପନା କରାଯାଏ ସେଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥାଏ | ଏଥିରେ ଆବାଳ, ବୃଦ୍ଧ, ବନିତା ସମସ୍ତେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତି | 

   Related Posts