oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଗରିବ ପିଲାଙ୍କୁ ଫ୍ରି’ରେ କେକ୍‌ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ବେକରୀ ମାଲିକ, ଫଟୋ ସେୟାର କଲେ IAS ଅଫସର୍‌

14/08/2022 at 12:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪।୦୮: ସାଧାରଣତଃ ରେସ୍ତୋରାଁରେ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡର୍‌ କରିବା ସମସ୍ତ ପାଇଁ ସମାନ ନୁହେଁ ।  କାହିଁକି ନା ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଏହା ଜୁଟେ ନାହିଁ । ଅଧିକାଂଶ ଗରିବ ଦିନକୁ ଦି’ଓଳି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଡ଼ କରିବା ବହୁତ ମୁଶକିଲ୍‌ ହୋଇଥାଏ । ସେମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଇଚ୍ଛାରେ ହିଁ ରହିଯାଏ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଜଣେ ଦୟାଳୁ ମିଠା ଦୋକାନ ମାଲିକ ଏପରି କିଛି କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ଦେଖିଲା ପରେ ଆପଣ ବି ଖୁସି ହୋଇଯିବେ ।

ଏହି ମିଠା ଦୋକାନର ନାମ କନକ ସ୍ୱିଟ୍‌ସ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଦେଓରିୟା ଟାଉନ୍‌ରେ ଏହା ଅବସ୍ଥିତ । ଗରିବ ଅନାଥଙ୍କୁ ଦାନା ଦେଉଥିବା ଦୋକାନ ମାଲିକଙ୍କ ନିସ୍ୱାର୍ଥପର ଭାବେ ମାଗଣା କେକ୍‌ ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ନିଜର ମହନୀୟତାର ପରିଚୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଉଦାରତାର ଫଟୋ ଏବେ ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଛତିଶଗଡ଼ କ୍ୟାଡର ଆଇଏଏସ୍‌ ଅଫିସର ଅୱନିଶ ଶରଣ ଏକ ମିଠା ଦୋକାନର ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରି କ୍ୟାପସନ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଦୋକାନ ମାଲିକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲପାଇବା ଓସମ୍ମାନ’ ।

ଏକ କାଚ ଶୋ’କେସ୍‌ ଭିତରେ କେକ୍‌, ବନ୍‌ ଓ ଚକ୍‌ଲେଟ୍‌ ରଖାଯାଇଥିବା ଫଟୋରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଖଣ୍ଡେ କାଗଜରେ କେବଳ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି ‘ଫ୍ରି । ଫ୍ରି । ଫ୍ରି ।’ । ୦-୧୪ ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲା, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମା’ବାପା ନାହାନ୍ତି; ସେମାନେ ମାଗଣାରେ କେକ୍‌ ନେଇପାରିବେ ।’  ଏହି ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟର୍‌ରେ ହଜାର ହଜାର ୟୁଜର୍‌ଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାକୁ ଖୁବ୍‌ ସେୟାର କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts