vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେନିସକୁ ଅଲବିଦା କହିଥାନ୍ତେ ରାଫେଲ ନାଦାଲ ! କିନ୍ତୁ…
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସିଲା ‘ଲିଙ୍ଗରାଜ’, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୫ରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ ! ସୋମବାର ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଶେଷଦିନରେ ନେତାଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ମୋଦୀ
  • ||
  • ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ, ବଖାଣିଲେ ଛାତିଥରା କାହାଣୀ
  • ||
  • ମୌସୁମୀକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବ ଲଘୁଚାପ : ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଅନାଥ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ପୋଷ୍ୟ କନ୍ୟା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଇଟାଲୀୟ ଦମ୍ପତୀ

23/04/2018 at 7:15 AM

ଜଗତସିଂହପୁର ଶିଶୁ ଆଶ୍ରମରେ ଥିବା ଜଣେ ଅନାଥ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ପୋଷ୍ୟ କନ୍ୟା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏକ ଇଟାଲୀୟ ଦମ୍ପତୀ । ଏମାନେ ଶିଶୁଟିକୁ ଅନଲାଇନରେ ଚୟନ କରିବା ସହ ଆଜି ଜଗତସିଂହପୁର ଆସି ସରକାରୀ ନୀୟମ ଅନୁଶାରେ ସମସ୍ତ କାଗଜ ପତ୍ର କରିବା ପରେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଟିକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଇଟାଲୀ ନେଇଛନ୍ତି |

ଅନାଥ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ସୁକୁମତୀଙ୍କୁ ଏହି ଇଟାଲୀୟ ଦମ୍ପତୀ ପୋଷ୍ୟ କନ୍ୟା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସୁକୁମତୀର ବୟସ ଏବେ 8 ବର୍ଷ । ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲାର ଏକ ଷ୍ଟେସନରୁ ସିଡବ୍ଲୁୟସି କତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଶିଶୁ ଆଶ୍ରମରେ ରଖିଥିଲେ । ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ସୁକୁମତୀଙ୍କ ଆତ୍ମୀୟ ପାଲଟିଥିଲେ ଏହି ଆଶ୍ରମର ଅନ୍ତେବାସୀ | ଉଦ୍ଧାର ସମୟରେ ସେ ତାର କୌଣସି ଠିକଣା କହିପାରି ନଥିଲା । ଏହି ଠାରେ ରହି ସୁକୁମତୀ ନିକଟସ୍ଥ ଗାଲୁପଡା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢୁଥିଲା । ଇଟାଲି ରୋମ ସହରରେ ରହୁଥତ୍ବା ସାମ୍ବାଦିକ ଜିୟୁଲିଆନି ଗିକୋମୋ ଓ ତାଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ଆଡଭୋକେଟ ସାର୍ତ୍ତୋରୀ ସାବ୍ରୀନା ସୁକୁମତୀଙ୍କୁ ପୋଷ୍ୟ କନ୍ୟା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଅନଲାଇନରେ ସେମାନେ ସୁକୁମତୀକୁ ଚୟନ କରିବା ପରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁମତୀ ନିମନ୍ତେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ନୀୟମ ଅନୁଶାରେ ଏହି ଦମ୍ପତୀ ଶଶୁ କନ୍ୟାଟିକୁ ଆଜି ଇଟାଲି ଅଭିମୁଖେ ନେଇ ବାହାରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ସୁକୁମତୀଙ୍କୁ ସବୁବଳେ ଖୁସିରେ ରଖତ୍ବେ ବୋଲି କହିବା ସହ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖୁସିଥତ୍ବାର ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଏକ ସ୍ବେଛାସେବୀ ସଂସ୍ଥା ସହଯୋଗରେ ଏହି ଦମ୍ପତୀ ଶିଶୁକନ୍ୟାଟିକୁ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ନିରାଶ୍ରୟ ହୋଇ ପଡିଥିବା ଏହି ଶିଶୁ କନ୍ୟା ସୁକୁମତୀ ନୁଆ ଘର ଓ ବାପା ମାଆ ପାଇବା ପରେ ବେଶ ଖୁସି ଥିବାର କହିଛି । ଆଶ୍ରମ ଛାଡି ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀ ମାନଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବାଣ୍ଟିବା ସହ ବେଶ କିଛି ସମୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ବିତାଇ ଥିଲା ସୁକୁମତୀ । ସାଙ୍ଗ ସାଥୀ ତଥା ଅନ୍ତେବାସୀ ମାନେ ତାକୁ ବିଦାୟ ଦେଲା ବେଳେ ଏକ ଅଶ୍ରଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଶିଶୁ ଆଶ୍ରମରେ ।

Leave a Reply

   Related Posts