AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜାବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ହିମାଚଳରେ ଭାଙ୍ଗିବ କି କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ? ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କ ଦାବି ‘ଅପରେସନ ଲୋଟସ୍’ ଆରମ୍ଭ

1/01/2023 at 6:06 PM

ସିମଲା: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ‘ଅପରେସନ ଲୋଟସ୍’ ଆଶଙ୍କା । ଜୟରାମ ଠାକୁର ପୁଣି ଥରେ ହିମାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ନେଇ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଇନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଗାନ୍ଧି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିବା ବିକ୍ରମ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ଅପରେସନ ଲୋଟସକୁ ନେଇ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ପରେ ଏହାକୁ ଅଡି଼ଟ୍ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।  

ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବହୁମତ ପରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରିଛି । ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମୁକେଶ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଡେପୁଟି ସିଏମ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି  । ମାତ୍ର ସରକାର ଗଠନକୁ ୨୦ ଦିନ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏଁ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟର ବିସ୍ତାର ହୋଇନାହିଁ । ଏପଟେ ମଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ବଲ୍‌ହ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଇନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବୟାନ ହିମାଚଳରେ ଅପରେସନ ଲୋଟସକୁ ଆଶଙ୍କାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି । ଜୟରାମ ଠାକୁର ପୁଣିଥରେ ହିମାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ନେଇ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଇନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ ଏବଂ ବିଜେପିର ଏହି ସ୍ବପ୍ନ ଅଧୁରା ରହିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଇନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଗାନ୍ଧି ଏକ ଘରୋଇ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ୍କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଅପରେସନ ଲୋଟସ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ଅବଗତ ରହିଛି । କଂଗ୍ରେସର ୧୮ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ କୌଣସି ଖୋଜ୍ ଖବର ନାହିଁ । ଏନେଇ ଇନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ବିଜେପି ନେତା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗାଏବ କରିନେଥିବା ଇସାରା ଇସାରାରେ କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ବିଜେପି ନେତା ବିକ୍ରମ ସିଂହ ଫେସବୁକରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି,  ହିମାଚଳରେ ‘ଆମ ଚାପରେ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜ ଭାରରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବ ଅପରେସନ ଲୋଟସ୍’ ।

   Related Posts