scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଇଓଡବ୍ଲୁର ସମନ ; ଆଜି ହାଜର ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

25/01/2019 at 9:19 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୧: ଆଜି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ ପାଇଁ ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଏପଟେ ରାହୁଲଙ୍କ ଗସ୍ତର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ହଲଚଲ । ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଏକ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଅପରାଧ ଶାଖା ଇଓଡବ୍ଲୁ ସମନ ଜାରି କରିଛି । ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନବଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମନ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଆଜି ହାଜର ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବାବାସି ଟେଲିକମ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍ କମ୍ପାନୀରେ ଆର୍ଥିକ ତୋଷରପାତ ନେଇ କେ. ଏସ୍. ଆଲୁୱାଲିଆ ଫରିଦ ଆଫ୍ରୁଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୨୦୧୫ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ । ଆଲୁୱାଲିଆଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ୨୦୦୭-୦୮ରେ ବାବାସି ଟେଲିକମ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ କମ୍ପାନୀକୁ ସେ ୩୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଦେଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇନଥିଲେ । ଜାଲିଆତି କରି ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଏହି ଟଙ୍କା ନିଆଯାଇଥିଲା । କମ୍ପାନୀ ସହିତ ନେଣଦେଣ ବେଳେ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ନବଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକ ସେହି କମ୍ପାନୀର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ । କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସଫେଇରେ ତତ୍କାଳୀନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ୩୨କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେରଫେର ବି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବାପ ପୁଅ ଦୁହେଁ କମ୍ପାନୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆର୍ଥିକ ଅପରାଧ ଶାଖା କରୁଛି । ନିଜ ନାଁରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଇ.ଓ.ଡବ୍ଲୁ ସମନକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ନିରଞ୍ଜନ । ଏଭଳି କୌଣସି ନୋଟିସ୍ ସେ ପାଇ ନାହାନ୍ତି । ସେ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ବାବାସି ଟେଲିକମ୍ ରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ । ଅନେକ ଦିନ ହେବ ସେଥିରୁ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି । ସେ ସ୍ବଚ୍ଛ, କୌଣସି ଦୋଷ ତ୍ରୁଟି ଥିଲେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନେବ । ଆଜି ସେ ପୂରା ଦମରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ରହିବେ ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts