ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଶହେ ଛୁଇଁଲା ପିଆଜ କିଲୋ : ଗରାଖଙ୍କ ପକେଟ୍ ଉପରେ ସିଧାମାଡ

25/11/2019 at 8:49 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫/୧୧: ୧୦୦ ଛୁଇଁଲାଣି ପିଆଜ । ଦର ଉପରେ ଯେମିତି କାହାର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନାହିଁ । ପ୍ରତିଦିନ ବଜାରକୁ ଗଲେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ନୂଆ ଦର ଶୁଣି ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେଉଛନ୍ତି ଖାଉଟି । କିଛି ଦିନ ତଳେ ୬୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା । ହେଲେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନନେବାରୁ ଦର ଏବେ ୩ ଅଙ୍କ ଛୁଇଛି ।

କଟକ ଖୁଚୁରା ବଜାରରେ କିଲୋ ପ୍ରତି ୯୦ରୁ ୯୫ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଏହାର ପୁରା ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ରୋଷେଇ ଘରେ । ୩ ଅଙ୍କିଆ ଦର ଦେଖି ପିଆଜରେ ହାତ ମାରିବାକୁ ସାହସ କୁଳାଉନି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଆନ୍ଧ୍ରରୁ ଆମଦାନୀ କମିଗଲାଣି । ଯେତିକି ବି ଆସୁଛି ଖାଉଟିଙ୍କ ଚାହିଦା ପୂରଣ କରିପାରୁନି । କଟକ ଛତ୍ର ବଜାରକୁ ଦୈନିକ ୧୫୦ରୁ ୧୬୦ ଟନ ପିଆଜ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ମାତ୍ର ୧୦ରୁ ୧୨ ଟନ ଆସୁଛି । ଏପରି ସ୍ଥିତି ଲାଗି ରହିଲେ ପିଆଜ ଦର ଆହୁରି ବଢିବା ସହିତ ଆଗକୁ ବଜାର ପିଆଜ ଶୁନ୍ୟ ହୋଇଯିବା ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହେଲାଣି ।

ବଜାରକୁ ଓଡିଶା ପିଆଜ ମାର୍ଚ୍ଚ ଏପ୍ରିଲ ବେଳକୁ ଆସିବ । ସେହିପରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ଆନ୍ଧ୍ରରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପାଗ ଯୋଗୁଁ ପିଆଜ ଉତ୍ପାଦନରେ ଡେରି ହେବ । ତେଣୁ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପିଆଜ ଦର କମିବାର ସମ୍ଭାବନା ବେଶ କମ ।

   Related Posts