AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଜ୍ବର ଓ ଝାଡାବାନ୍ତି ଆତଙ୍କ : ଜଣେ ମୃତ, ୩୦ ଅସୁସ୍ଥ

3/03/2020 at 10:11 AM

କଳାହାଣ୍ଡି ୩।୩: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଟାଗଂନକଣା ଗାଁରେ ଜ୍ବର ଓ ଝାଡାବାନ୍ତି ଆତଙ୍କ । ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୦ଜଣ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ହେବ କ୍ରମଶଃ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଗାଁରେ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି ।

ଲାଞିଗଡ ବ୍ଲକ ଛତ୍ରପୁର ପଚଂ।ୟତ ଟାଗଂନକଣା ଗାଁରେ ଛୋଟଠାରୁ ବଡ ପ୍ରାୟ ୩୦ ଜଣ ପତଳା ଝାଡା ତଥା ଜ୍ବରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ୫୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ସୋମବାର ମାଝୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଆକ୍ରାନ୍ତ ୩୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତିନି ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି । ଝାଡା ଓ ଜ୍ବର ଖବର ପାଇଁ ଆଶା ଦିଦି ଏଏନଏମଠାରୁ ଔଷଧ ନେଇ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ ବି ଏଏନଏମ ଗାଁକୁ ଆସି ନ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ହେବ କ୍ରମଶଃ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଜି ଖବର ପାଇ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଟିମ୍ ଗାଁରେ ପହଂଚି ଓଆରଏସ ପ୍ୟାକେଟ ତଥା ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି । ଝାଡା କ୍ବର ବ୍ୟାପିବାର କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ ।

   Related Posts