ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଓଡିଆ ଆଇଏଫଏସ୍ ଅଫିସର ହେଲେ ତ୍ରିନିଦାଦ ଓ ଟୋବାଗୋର ଭାରତୀୟ ରାଜଦୂତ

5/06/2019 at 9:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୬:  ଓଡିଆ ବିଦେଶ ସେବା(ଆଇଏଫଏସ୍) ଅଧିକାରୀ ଅଋଣ କୁମାର ସାହୁ ତ୍ରିନିଦାଦ ଓ ଟୋବାଗୋର ଭାରତୀୟ ରାଜଦୂତ ଅବସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୯୯୬ ବ୍ୟାଚ୍ ର ଏହି ଓଡିଆ ଆଫଇଏସ ଅଫିସର  ରାଜଦୂତ ଅବସ୍ଥାପିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କାନାଡାରେ ଡେପୁଟୀ ହାଇକମିଶନର ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିଲେ।

ସାହୁ ତାଙ୍କ ଚାକିରୀକାଳରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଦେଶମନ୍ତ୍ରାଳୟରେ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ, ଆଇସିସିଆରରେ ଉପମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ବେଜିଂ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ସମେତ ଲଣ୍ଡନ ଓ ତେହେରାନରେ ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚପଦପଦବୀରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିଲେ। କିଙ୍ଗସ କଲେଜ ଲଣ୍ଡନରୁ’ୱାରଷ୍ଟଡିଜ୍ ରେ ’ ଏମଏ ଡିଗ୍ରି ହାସଲ କରିଥିବା ଏହି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଓଡିଆ କଥାକାର ମଧ୍ୟ।କଟକ ରେଭେନ୍ସା କଲେଜର ଏହି ଆଲ୍ୟୁମିନି ଦିଲ୍ଲୀ ଜେଏନୟୁରୁ ଲିଙ୍ଗୁଷ୍ଟିକରେ ମାଷ୍ଟରଡିଗ୍ରି ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ସାହୁଙ୍କର ଆଉ ଏକ ପରିଚୟ ହେଉଛି ସେ ଓଡିଆ ଲେଖକ ବନମାଳି ସାହୁଙ୍କ ପୁତ୍ର। ସାହୁ ତାଙ୍କ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ବେଶ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଅସ୍ମିତାର ପରିଚୟ ମାତୃଭୂମି ଓଡିଶା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଓଡିଶା ସହିତ ଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ଭରି ଭଲପାଆନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସାହୁ।

   Related Posts