scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୪ରୁ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ

14/01/2019 at 3:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪|୧:  ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୪ରୁ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୪ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୨ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ । ଏହି ଅଧିବେଶନରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅତିରିକ୍ତ ବଜେଟ୍ ଆଗତ ହେବ । ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏହା ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ ଅଧିବେଶନ ।

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏହା ଯେହେତୁ ଏହି ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ ଅଧିବେଶନ ତେଣୁ ବିରୋଧୀମାନେ ଏହି ଅଧିବେଶ କାଳରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ । ସରକାର ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବିଭିନ୍ନ ଜନ କଲ୍ୟାଣକାରୀ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ଘୋଷଣା ବାବଦରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବା ସହ ଜବାବ ମାଗିବ । ଅପରପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ସରି ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ ହେଲା ବେଳକୁ ମେ ମାସ ହୋଇଯାଇଥିବ । ତେଣୁ ସରକାର କେବଳ ଆଗାମୀ ତିନି ମାସ ପାଇଁ ହିଁ ଏହି ଅଧିବେଶନ ବେଳେ ବଜେଟ୍ ଆଗତ କରିପାରିନ୍ତି ।

ସରକାର ଯେହେତୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଆସନ୍ତା ବଜେଟ୍ ରେ ପାଣ୍ଠି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବେ । ରାଜ୍ୟର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ବିଚାରକୁ ନେଲେ ଏହା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ମଧ୍ୟ ହେବ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଚାଷୀ ପ୍ରସଙ୍ଗଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପିପିଲି ବେବିନା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏଥରର ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନକୁ ସରଗରମ କରିବ । ନିର୍ବାଚନ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଥିବାରୁ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ କେହି କାହାକୁ ଛାଡିବେ ନାହିଁ ।

   Related Posts