ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ରାହୁଲଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ଓଡିଆ ଯୁବ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର କର

16/06/2022 at 11:02 AM

ପାଟଣା ୬।: ଛତିଶଗଡର ଚମ୍ପା ଜିଲ୍ଲା ପିହରିଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ବୋରୱେଲରେ ୮୦ଫୁଟ ଭିତରେ ଫସି ରହିଥିବା ରାହୁଲକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଛତିଶଗଡ଼ ପ୍ରଶାସନର ଉଦ୍ୟମକୁ ସାରା ଭାରତବାସୀ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ଏନଡିଆରଏଫ, ଏସଡିଆରଏଫ ଓ ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀ ଦୀର୍ଘ ୧୦୮ଘଣ୍ଟା ପରିଶ୍ରମ କରି ରାହୁଲକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ଥିଲେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାରିଆ ଥାନା ଫୁଲକଅଁଳେଈ ଗ୍ରାମର ଯୁବ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର କର।

ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ଏବେ ଛତିଶଗଡର କୋରବାରେ ଥିବା ବେଦାନ୍ତ କମ୍ପାନୀରେ ଟାଟା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଲିମିଟେଡ଼ରେ ଯୁବ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ । ଛତିଶଗଡ ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀର ୧୮ଜଣ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଏହି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଖୋଳିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ଯୋଗାଇବା ସହ କମ୍ପାନୀର ସମସ୍ତ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏଥିରେ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ।

ରାହୁଲଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଉଦ୍ଧାରକାରୀଙ୍କୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ୧୦୮ଘଣ୍ଟାର ଅକ୍ଲାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ରାହୁଲ ଉଦ୍ଧାର ହୋବା ପରେ ତାଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା କରିଛନ୍ତି ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର । ଏହାସହ କର ଓ ମର ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ବେଦାନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ଭରସା ରଖିଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts