ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମ୍ୟାଚ୍‌ : ଗ୍ଲେନ୍‌ ଫିଲିକ୍ସ ଦମ୍‌ଦାର ଶତକ, ସିଂହଳୀ ଟିମ୍‌କୁ ୧୬୮ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ

29/10/2022 at 3:19 PM

ପର୍ଥ ୨୯।୧୦ : ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୧୬୮ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ । ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୧୬୮ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଛି । ମୋଟ ୨୦ ଓଭର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପାଞ୍ଚୋଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୬୭ ରନ୍‌ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି କିଓ୍ୱି ଟିମ୍‌ ।

ଶନିବାର ସିଡ୍‌ନୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ହେଲେ ଟସ୍‌ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପାଇଁ ବୁମେରାଂ ପାଲଟିଥିଲା । ଲଗାତର ଅନ୍ତରାଳରେ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟର । ସିଂହଳୀ ବୋଲରଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂକୁ ସାମ୍ନା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ କିଓ୍ୱି ବ୍ୟାଟର । ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଗ୍ଲେନ୍‌ ଫିଲିକ୍ସ ଦମ୍‌ଦାର ଶତକକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । କେବଳ ଡାରି ମିକେଲ୍‌ ଓ ମିଚେଲ୍‌ ଷ୍ଟନରଙ୍କୁ ଛାଡି ଆଉ କୌଣସି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁପାରିନଥିଲେ । ୬୪ ବଲ୍‌ର ସାମ୍ନା କରି ଗ୍ଲେନ୍‌ ଫିଲିକ୍ସ ୧୦୪ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଟିମ୍‌ର ମୋଟ୍‌ ସ୍କୋର ୨୦ ଓଭରରେ ୧୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

ତେବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପକ୍ଷରୁ କସୁନା ରାଜିଥା ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୨୩ ରନ୍‌ ଦେଇ ସର୍ବାଧିକ ୨ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବା ବେଳେ ମାହେଶ ଥିକସାନା ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୩୫ ରନ୍‌ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ନେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ସେହିପରି ଧନଞ୍ଜୟ ଡିସଲ୍‌ଭା  ୨ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୧୪ ରନ୍‌ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ହସରଙ୍ଗା ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୨୨ ରନ୍‌ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପକ୍ଷରୁ ଚାମିକା କରୁଣାରତ୍ନେ ୩ ଓଭରରେ ୩୪ ରନ୍‌ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts