ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ଶିକୁଳିରେ ବନ୍ଧା ପଡିଛି ସ୍ୱପ୍ନ- ୭ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମହିଳାଙ୍କ ଗୋଡରେ ପଡିଛି ବେଡି , ଏବେ ସାହାଯ୍ୟକୁ ଅପେକ୍ଷା

28/11/2019 at 10:12 PM

ଆନନ୍ଦପୁର : ସବୁ ଯୁବତୀ ଙ୍କ ପରି ଲିଲି ର ମଧ୍ଯ ସମାନ ଇଚ୍ଛା, ସମାନ ସ୍ୱପ୍ନ ରହିଥିଲା ଉଚିତ୍ ସମୟରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଲିଲିର ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଘରର ବଡ ଝିଅ ହୋଇଥିବାରୁ ଲିଲିକୁ ଜଲଦି ବାହା କରାଇ ଦେଇଥିଲେ ବାପା ମା । ବାହାଘର ସରିବା ପରେ ବେଶ୍‌ ହସଖୁସୀରେ ନିଜ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲା । ହେଲେ ତା ଜୀବନରେ ଅଚାନକ ଚଡକ ପଡିଲା ଠିକ୍ ସେତିକିବେଳେ ଯେବେ ନାରୀ ତା ଜୀବନର ପୂର୍ଣତା ପାଇଥାଏ । ଲିଲି ମା ହେଲା, ଗୋଟିଏ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନଟିଏ ଜନ୍ମ ଦେଲା । ହେଲେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ ପରେ କଅଣ ହେଲା କେଜାଣି ଲିଲି ଠାରେ ମାନସିକ ବିକୃତି ର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା । କ୍ରମଶଃ ଏହି ଲକ୍ଷଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିବା ଯୋଗୁଁ ସ୍ବାମୀ ତାକୁ ପରକରିଦେଲା । ତାକୁ ଆଣି ବାପଘରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲା , ଆଉ କେବେ ଫେରି ତାର ଭଲ ମନ୍ଦ ବୁଝିଲା ନାହିଁ । ଏବେ ଦୀର୍ଘ ୭ ବର୍ଷ ହେବ ଗୋଡରେ ବେଡି ବନ୍ଧାହୋଇ ବାପଘରେ ପଡିରହିଛି ।
ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରାଞ୍ଚଳ ୧୪ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡ ଘସିପୁରା ପାତ୍ରସାହୀ ର କାଠିଆ ପାତ୍ର ଓ ପାର୍ବତୀ ପାତ୍ର ଙ୍କ ବଡ ଝିଅ ଲିଲି , ବୟସ ମାତ୍ର ୨୪ ବର୍ଷ । ମାନସିକ ବିକୃତି ରୁ ସ୍ବାମୀ ଛାଡିଦେବାପରେ ଦୀର୍ଘ ୮ବର୍ଷ ହେବ ପଡିରହିଛି ବାପ ଘରେ । ମୁଣ୍ଡ କାମ କରୁ ନଥିବାରୁ ବେଳେବେଳେ ଏଣେତେଣେ ପଳାଉଥିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କ ଗୋଡରେ ବେଡି ବାନ୍ଧିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ମା ବାପା ଅନେକ ଯାଗାକୁନେଇ ଲିଲି ର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି । କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନା ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି କିଛି ମାସ ଚିକିତ୍ସା କରାଇଥିଲେ । ପରେ ପରେ ରାଞ୍ଚି ରେ ମଧ୍ୟ ଲିଲି ର ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ରାଞ୍ଚି ର ଚିକିତ୍ସା ଓ ମେଡିସିନ ରେ କିଛିମାତ୍ରା ରେ ତାର ସୁଧାର ଆସିଥିବା କହିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ ।

ବାପା କାଠିଆ ପାତ୍ର ଜଣେ ରିକ୍ସା ଚାଳକ ହୋଇଥିବାରୁ ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ କାରଣରୁ ଆଉ ରାଞ୍ଚି ରେ ଆଉ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରେ । ସରକାରୀ ସହାୟତା ମିଳିଲେ କିମ୍ବା କୌଣସି ବ୍ଯକ୍ତି ବିଶେଷ କିମ୍ବା ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ସହାୟତା ମିଳିଲେ ହୁଏତ ଲିଲି ପୁଣି ଥରେ ଭଲ ହୋଇ ହସ ଖୁସୀରେ ସଂସାର କରିପାରନ୍ତା ହୋଇପାରନ୍ତା

   Related Posts