ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ନ ହସିଲେ ଲାଗୁ ହେବ ଜରିମାନା, କର୍ମଚାରୀଙ୍କର କଟିବ ୬ମାସର ଦରମା

16/07/2022 at 11:27 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୦୭: ଘର ହେଉ ବା ଅଫିସ୍‌, ସବୁବେଳେ ହସିବା ଜରୁରୀ । ତେବେ ଏହା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ଏକ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଆଦେଶ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଏହା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହସିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ନ ହସିଲେ ଜରିମାନା ଲାଗୁ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହୋଇଛି । ଏନେଇ ମେୟର ସ୍ପଷ୍ଟ କରି କରିଛନ୍ତି, ଏହି ଆଦେଶ ପାଳନ କରୁନଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ୬ ମାସର ଦରମା ମଧ୍ୟ କଟାଯାଇପାରେ। ସେମାନେ ଚାକିରିରୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁସାରେ, ମେୟର ଏରିଷ୍ଟୋଟଲ୍‌ ଅଗୁରି ଲାଗୁ କରିଥିବା ଏହି ନୀତିର ନାମ ହେଉଛି ‘ସ୍ମାଇଲ୍‌ ପଲିସି’ । ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ତରରେ ମେୟର ସେବାରେ ସୁଧାର ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ୱାରା କାମ କରିବାକୁ ଅଫିସ୍‌କୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସି ଭରା ପରିବେଶ ମିଳିପାରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ନିୟମ ଜରିଆରେ ସେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ବଦଳାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କହିଛନ୍ତି, ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ତରରେ ମିଳୁଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାରରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏରିଷ୍ଟୋଟଲ୍‌ ଚଳିତ ମାସ ଲୁଜନ୍‌ ଦ୍ୱୀପର କ୍ୟୁଜନ୍‌ ପ୍ରାନ୍ତର ମୁଲାନେ ଟାଉନ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି । ଏହାର କିଛି ଦିନ ପରେ ସେ ସ୍ମାଇଲ୍‌ ପଲିସି ଆଣିଛନ୍ତି ।

   Related Posts