scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଜନଶୁଣାଣୀରେ ହୋଇନଥିଲା ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଓ ଅସହାୟ

5/12/2022 at 1:52 PM

ଯାଜପୁର ୦୫/୧୨: ଯାଜପୁର ସପ୍ତାହର ପ୍ରତେକ ସୋମବାର ଦିନ ଜନଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥାଏ । ଆଜି ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଯାଜପୁର ବ୍ଲକର ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଜନଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିଲା । ହେଲେ ଜନଶୁଣାଣୀକୁ ଆସୁଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇନଥିଲା ।

ଫଳରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମାନେ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ କିଏ ତଳେ ଘୋଷାରି ଘୋଷାରି ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି ତ ଆଉ କିଏ ହାମ୍ବୁଡେଇ ହାମ୍ବୁଡେଇ ଯାଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ବିଂଝାରପୁର ଅଞ୍ଚଳ ଗଣ୍ଡକୁଳ ଗାଁର ବନମାଳୀ ବେହେରା । ଦୀର୍ଘ ୪ ମାସ ତଳୁ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଡ଼ ଅକ୍ଷମ ହୋଇଯାଇଛି । ଗୋଡ଼ରେ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ବଡ଼ କ୍ଲିପ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଛି । ଗୋଡଟିକୁ ଭଲ କରିବାକୁ ଅପରସେନ ଆବଶ୍ୟକ ଆଉ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅର୍ଥ ଆବଶ୍ୟକ । ଟିକେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପାଳଙ୍କ ଜନଶୁଣାଣୀକୁ ଧାଇଁ ଆସିଥିଲେ । ହେଲେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ହୁଇଲ ଚ୍ୟାର ନଥିବାରୁ ତଳେ ଘୋଷାରି ଘୋଷାରି ହୋଇ ଭିତରକୁ ଯିବା ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ପଡୁଛି ।

କେବଳ ଗୋଟିଏ ଚିତ୍ର ନୁହେଁ । ଏ ଦୃଶ୍ୟ ଉପରେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭାଇ ଜଣକ କିପରି ହାମ୍ବୁଡେଇ ହାମ୍ବୁଡେଇ ଯାଉଛ ଜନଶୁଣାଣୀ ଭିତରକୁ । ଜନଶୁଣାଣୀ ନିକଟରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ହୁଇଲ ଚେୟାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ ଯିବା ଆସ କରି ସହଜ ହୁଅନ୍ତା ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଆସିଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ।

   Related Posts