scan steel
web-baneer-728x90
1 (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉତ୍ତରକାଶୀ ଟନେଲରୁ ବଡ଼ ଖବର ।। ୧୭ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାରରେ ମିଳିଲା ସଫଳତା ।। ସମସ୍ତ ୪୧ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ।। ସୁଡ଼ଙ୍ଗରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ।। ୧୭ ଦିନ ପରେ ସୁଡ଼ଙ୍ଗରୁ ସକୁଶଳ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୪୧ ଶ୍ରମିକ ।। ଉଦ୍ଧାର ସମସ୍ତ ୪୧ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ପଠାଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||

ଯାତାୟତ ପାଇଁ ନାହିଁ ମାଧ୍ୟମ, ଭତ୍ତା ପାଇଁ ବିପଦ ସଂକୁଳ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ

24/04/2023 at 5:37 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୨୪/୦୪: ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତା ପାଇଁ ଭାରରେ ଓ ଡଙ୍ଗା ସାହାଯ୍ୟରେ ଯାତ୍ରା କରୁଛି ହିତାଧିକାରୀ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଆଳି ବ୍ଲକ୍ ଏକମାଣିଆ ପଂଚାୟତରେ ଏହି ଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି । ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯାତାୟତ ପାଇଁ ସେତୁ ନଥିବା ହେତୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଛି ଲୋକେ ।

ଏହି ପଂଚାୟତର ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ନାନା ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ଭତା ପାଇଁ ଯାଉଛି । ଏହି ପଂଚାୟତର ଏକ ମାଣିଆ, ନଳପହି, ଦକ୍ଷିଣଦିଆ ରାଜସ୍ଵ ଗ୍ରାମରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟା । ଏହି ପଂଚାୟତକୁ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଓ ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀ ଚାରି ପଟରୁ ଘେରି ରହିଛି । ତେବେ ପଂଚାୟତକୁ ଯାତାୟତ ପାଇଁ ନଦୀ ଉପରେ ସେତୁର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ ।

ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟରେ ଭତା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଭତ୍ତା ଦିଆଯିବା ପରେ ଲୋକେ ନଦୀ ଆରପଟକୁ ଡଙ୍ଗା ଯୋଗେ ଯାଇ ଭତା ଆଣିବାକୁ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି ।

   Related Posts