Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହେଲେ ବି ଯଦୁମଣିଙ୍କୁ ମିଳୁନାହିଁ ସରକାରୀ ସହାୟତା

24/10/2019 at 6:08 PM

ସୋନପୁର ୨୪।୧୦ – ଗରିବ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯେ।ଜନା ଓ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଯେ।ଜନା ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ଲେ।କ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପକା ଘର ସ୍ବପ୍ନ । ଏମିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ପଥରଟେକା ଗାଁର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଜଦୁମଣୀ । ପଲିଥିନ୍ ତଳେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ଜଦୁମଣୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର । 

ଯଦୁମଣୀ କୁମ୍ଭାର । ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କିଡନୀ ରେ।ଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେ।ଇଥିଲେ ଯଦୁମଣି । ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନା ବୁଲି ଚିକିତ୍ସା କରାଇଲେ । ହେଲେ କିଛି ଲାଭ ହେଲାନି । ଅଣ୍ଟା ପୁରା ବଙ୍କା ହେ।ଇଗଲା । କାମଧନ୍ଦା ଦୂରର କଥା ଚଲାବୁଲା ବି କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ଘରର ଏକମାତ୍ର ରେ।ଜଗାରିଆ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଚଳ ହେବା ପରେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ । ଏଭଳି ସଙ୍କଟ ବେଳେ ପ୍ରକୃତି ଦାଉ ସାଧିଛି ଯଦୁମଣୀଙ୍କୁ । ଗତ ବର୍ଷାରେ ଯଦୁମଣୀଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗଯାଇଛି । ସେବେଠୁ ପଲିଥିନ୍ ତଳେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି ପୁରା ପରିବାର ।ଘର ଖଣ୍ଡେ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶାସନକୁ ଗୁହାରି କଲେଣି । କିନ୍ତୁ କେହି ଶୁଣୁନଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ କରିଛନ୍ତି ଯଦୁମଣି ।

ଜମି ବାଡି କିଛି ନଥିବା ବେଳେ ଯଦୁମଣି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ । ହେଲେ କୌଣସି ବି ସରକାରୀ ଯେ।ଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନାହାନ୍ତି ସେ । ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭତ୍ତା ଠାରୁ ବିପିଏଲ ତାଲିକା ଯାଏ େକଉଁଠି ବି ତାଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଘେ।ର ଅସନ୍ତେ।ଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ । ସେପଟେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତଦନ୍ତ କରି ପକ୍କାଘର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି ଚିରାଚରିତ ଢଙ୍ଗରେ କହିଛନ୍ତି ବିଡିଓ ନିହାର ରଞ୍ଜନ କହଁର ।  

   Related Posts