suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ସମଲିଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ପ୍ଲାଜମା ଟ୍ରାଏଲ୍ ମନା, ଲଣ୍ଡନ ମେଡିକାଲର ଅଜବ ନୀତି

3/05/2020 at 9:32 PM

ଲଣ୍ଡନ, ୦୩|୦୫:  ଲଣ୍ଡନରେ ସମଲିଙ୍ଗୀଙ୍କୁ  କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ପ୍ଲାଜମା ଟ୍ରାଏଲ୍ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିନାହିଁ । ଲଣ୍ଡନର ଏନଏଚଏସ ଗଏସ୍ ଓ ସେଣ୍ଟ୍ ଥୋମାସ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କଠାରୁ ପ୍ଲାଜମା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସମଲିଙ୍ଗୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ଲାଜମା ନିଆଯାଇ ନଥିଲା ।

ରବିବାର ପ୍ରାୟ ୬,୫୦୦ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ଲାଜମା ଦାନ କରିବାକୁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସମଲିଙ୍ଗୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ଲାଜମା ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି  ଏନଏଚଏସ କହିଥିଲା । କ୍ରିଟିକାଲ୍ କେୟାର୍ ମ୍ୟାନେଜର ଆଣ୍ଡି  ରବର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କର କରୋନା ଟେଷ୍ଟ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା । ପରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ଲାଜମା ଟ୍ରାଏଲ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା ।  ଏନଏଚଏସର ଜଣେ କର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ ଲିଙ୍ଗ ବାବଦରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ ।

ରବର୍ଟଙ୍କ ସାଥୀ କେଇଥ୍ ଓ୍ୱାର୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉଭୟ ୩୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଏକାଠି ରହୁଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ରବର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ସମଲିଙ୍ଗୀ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇ ନଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁସାରେ ପ୍ଲାଜମା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଏନଏଚଏସ ସଫେଇ ଦେଇଛି ।

   Related Posts