ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ମୋଦୀ ରାଜରେ ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଘଟି ନାହିଁ ଗୋଟିଏ ବି ବମ ଧମାକା

7/03/2020 at 10:09 PM

ପୁଣେ ୦୭।୦୩- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁଣେ ସହରରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭେଦକର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଜାଭେଦକର ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର ଦ୍ଵାରା ଉଠାଯାଉଥିବା କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କାରଣରୁ ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟି ନାହିଁ। ଏଠାରେ ବିଜେ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଜନ ଔଷଧି ଦିବସ ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଜାଭେଦକର କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୪ରେ ମୋଦୀ ସରକାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଗତ ଦିନରେ ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ବମ ଧମାକା ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା। ମୋଦୀ ସରକାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ୧୦ ରୁ ୧୫ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ପୁଣେ, ଭଦୋଦରା, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ମୁମ୍ବାଇରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ମାତ୍ର ଗତ ଛଅ ବର୍ଷରେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଗୋଟିଏ  ହେଲେ ଘଟଣା ଦେଶରେ ଘଟିନାହିଁ।

ଜାଭେଦକର ନିଜର ଭାଷଣରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂପର୍କିତ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗରିବଙ୍କୁ ଶସ୍ତାରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୂଳ ମନ୍ତ୍ର। ମୋଦୀ ଜୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଔଷଧ, ଉପକରଣ ଓ ପ୍ରତିରୋପଣର ଦାମ କମ କରିବା, ଜନ ଔଷଧି କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିବା, ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନା ଓ ରୋଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଯୋଗ ତଥା ଫିଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇବା ପରି ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts